Print »  

KVIETIMAS žINIASKLAIDOS ATSTOVAMS. Lietuvoje gali atsirasti aukštesnės nei 5* kategorijos viešbučių

2013-05-07

Mieli žiniasklaidos atstovai,

Šiandien, gegužės 9 d., ketvirtadienį, 11 val. kviečiame į šį mėnesį Lietuvoje įsigaliojusių naujų klasifikavimo reikalavimų viešbučiams ir moteliams pristatymą viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“ (Universiteto 14, Vilnius), Universiteto salėje. Renginio metu bus įteikti pažymėjimai dviems pirmiesiems Lietuvoje pagal naująją sistemа suklasifikuotiems viešbučiams.

Nuo šiol žvaigždučių skaičių lems spalvotas televizorius, tinklalapis su viešbučio nuotraukomis, šildomos grindys vonioje, plaukų džiovintuvas, pagalba IT klausimais, kt., tačiau privalomų reikalavimų nebebus taikoma kambarių ar restorano dydžiui, bankomatui ar valiutos keityklai viešbutyje, treniruoklių salei, pirčiai bei baseinui.

Lietuva tapo 13 valstybe, pradėjusia vadovautis unifikuotais Europos klasifikavimo kriterijais pagal „HotelStars Union“ sistemą. Kokiа tai turi reikšmę Lietuvos turizmui ir kaip pokyčiai įtakos apgyvendinimo paslaugas, atsakys Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 300 klasifikuotų viešbučių ir motelių. Nauja klasifikavimo sistema turi būti pilnai įvesta iki 2015 m. gruodžio 1 d. Ar stipriai pasikeis esamos viešbučių kategorijos prognozuos Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

„HotelStars Union“ sistema apima 270 kriterijų. Pagal juos vertinami viešbučiai turi surinkti 650 balų, jei siekia aukščiausios – 5* Plius - kategorijos.

„HotelStars Union“ sistema įsteigta HOTREC (Europos Sаjungos viešbučių, restoranų ir kavinių asociacijų konfederacijos) iniciatyva 2009 m.

Po spaudos konferencijos laukia kavos pertraukėlė.

Būtų malonu, jei apie dalyvavimą spaudos konferencijoje praneštumėte g.butkuviene@tourism.lt arba 8 616 17476.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.