Print »  

Kvietimu į Lietuvą pasinaudos Holivudo aktoriaus Jason Sudeikis šeima

2016-09-30

„Mes labai norime pamatyti Lietuvą, niekada nesame čia buvę. Ne tik norime, bet ir realiai planuojame kelionę į jūsų šalį kitais metais. Keliausime ne tik mes su vyru, bet ir mūsų sūnus Jason su gyvenimo drauge, jų sūnus Otis ir netrukus gimsianti dukra. Mūsų anūkė turi truputį paaugti, kad jau būtų pasiruošusi kelionei“, - su užsidegimu pasakoja JAV kelionių kompanijos „Acendas Vacations“ viceprezidentė Kathryn Sudeikis, su vyru sudalyvavusi Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje Reno mieste Nevadoje (JAV). 

 Jų sūnus Jason Sudeikis yra žinomas Holivudo aktorius, 2015 m. gavęs MTV apdovanojimą kaip geriausias komedijos aktorius už vaidmenį filme „Labas, mes Mileriai“.

Aktoriaus senelis iš Lietuvos į JAV emigravo XIX a. pab. ir įsidarbino Pensilvanijos anglių šachtose. Jis mirė, kai sūnui Dan tebuvo dveji. Tiek jam, tiek Jason vienintelis priminimas apie lietuvišką kilmę yra jų pavardė.

Nostalgiški Sudeikių kelionės į Lietuvą tikslai būdingi ir kitiems turistams iš JAV – nemažai besidominčių Lietuva turi lietuviškas šaknis, yra girdėję apie mūsų šalį, prisimena jos nepriklausomybės atgavimo istoriją, dažnas mini A.Sabonį, Vilniaus senamiesčio grožį.

Tai paaiškėjo pirmą kartą pristačius Lietuvą ASTA (American Association Of Travel Agents) renginyje „ASTA Global Convention“ Nevadoje (JAV) rugsėjo 27 d. Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginyje “Ko nežinai apie Baltijos šalis – naująją Šiaurę“ (Lunch & Learn: Baltics – The New North – What You Don't Know). Jame dalyvavo daugiau nei 100 JAV turizmo profesionalų – visi norėję pasiklausyti apie Lietuvą vos sutilpo salėje. Dauguma jų minėjo, kad pasiilgę yra kažko naujo, dar nepažinto, ieško neatrastų turistinių krypčių.

2016 m. 1 pusmetį Lietuvoje apsilankė apie 15 tūkst. turistų iš JAV, t.y. 4,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas tolimosioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0005) dalis. Projektą įgyvendina Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.