Print »  

Lietuva antrą kartą lyderiauja Europoje pagal užsienio turistų srautų augimą

2013-02-19 , Atnaujinta 2013-02-20 00:00

2012 metais Lietuva jau antrus metus iš eilės sugebėjo išlaikyti lyderio pozicijа Europoje vertinant užsienio turistų srautų ir jų nakvynių augimą. Pagal Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos (toliau - VTD) apibendrintа Europos kelionių komisijos 2012 m. ataskaitа, turistų srautai į Lietuvа didėjo net 12,4 proc.  

Pagal šį rodiklį Lietuvа lenkia tik Islandija, kuri 2012 m. užfiksavo 19,6 proc. atvykstamojo turizmo srautų augimą.

EKK vertinimais, atvykstamasis turizmas į Europos šalis 2012 m. užaugo apie 4 proc. Viso 20 šalių iš 25 pranešė, kad 2012 m. sulaukė daugiau užsienio turistų nei 2011 m. Be Islandijos ir Lietuvos daugiau jų pernai taip pat keliavo į Rumunijа (+10 proc.), Vengrijа (+8 proc.) bei Vokietijа (+7,5 proc.).

Kitose Baltijos šalyse užsienio turistų srautai augo ne taip sparčiai: Estijoje + 3,6 proc., Latvijoje + 2,8 proc. Sumažėjo turistų srautai į Italijа (-0,4 proc.), Lenkijа (-1,8 proc.) bei Graikijа (-5,2 proc.). O Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje apsilankė toks pats užsienio turistų skaičius kaip ir 2011 m.

2012 m. Lietuva, lyginant su kitomis Europos šalimis, pirmavo pagal vokiečių turistų pritraukimą (+15,1 proc.), buvo 3 vietoje pagal turistų iš Rusijos (+ 43 proc.) bei britų turistų augimą (+19,7 proc.).

„Džiugu, kad Lietuva pernai buvo ketvirtoje vietoje Europoje pagal atvykstamojo turizmo iš Japonijos augimą. Net 35 proc. padidėjo japonų turistų, besirenkančių Lietuvą savo kelionės tikslu, srautai. Japonija Lietuvai yra viena svarbiausių tolimųjų rinkų. Apskritai negalime nesidžiaugti, kad Lietuvos proveržis – vėl Europos kelionių komisijos akiratyje“, - apibendrina VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.  

 Iš 25 Europos šalių Lietuva pirmavo ir pagal užsienio turistų nakvynių augimą (+10,7 proc.). Kaimyninėje Latvijoje augimas sudarė 6,2 proc., o Estijoje +1,5 proc. Taip pat nemažu augimu pasižymėjo Serbija (+8,2 proc.), Vengrija (+8,2 proc.), Vokietija (+8,1 proc.) bei Bulgarija (+8,1 proc.).

Viešbučių užimtumo rodikliai pagerėjo 12 iš 25 Europos šalių. Didžiausias viešbučių užimtumo augimas užfiksuotas Islandijoje (+11 proc.), Slovakijoje (+10,8 proc.) bei Rusijoje (+5,2 proc.), o Lietuva užėmė 6-а vietа (+3,9 proc.). Estijoje viešbučių užimtumas nežymiai sumažėjo (-0,7 proc.).Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.