Print »  

Lietuva bendradarbiaus su Kaliningradu turizmo srityje

2008-04-15 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Kaliningrade pasirašyta Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Ekonomikos ministerijos bendradarbiavimo programa 2008 - 2009 m.

  Kaliningrade vyko turizmo paroda „Jantur“, turizmo verslo misija, buvo pristatytos Lietuvos turizmo naujovės rengiantis tūkstantmečiui bei pasirašyta Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Ekonomikos ministerijos bendradarbiavimo programa 2008 – 2009 m. Be to, vyko susitikimai su Rusijos Federacijos federalinės turizmo agentūros, Maskvos srities turizmo komiteto vadovais.

 Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Ekonomikos ministerijos atstovai turizmo plėtros klausimais susitiko š.m. balandžio 10 – 11 dienomis Kaliningrade. čia Turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Raguckas ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Ekonomikos ministras Feliksas Lapinas pasirašė dvejų metų bendradarbiavimo programа, kurioje numatoma kartu įgyvendinti projektа „Tarptautinio dviračių maršruto „Eurovelo Baltiką senuoju Kuršių nerijos pašto keliu sukūrimas“, makroregione kurti bendrа rekreacinę erdvę, spręsti Vištyčio ežero poilsio zonos plėtros klausimus. Abi pusės įsipareigojo didinti abipusius turistų srautus, drauge diegti investicinius projektus turizmo srityje, dalyvauti tarptautinėse programose, keistis informacine analitine ir statistine informacija.

 „Rusijos Federacija ir Kaliningrado sritis yra viena prioritetinių Lietuvos turizmo rinkų, - sako J.Raguckas. – Todėl kasmet vis aktyvesnis bendradarbiavimas su Kaliningrado sritimi skatina turistų srautus ir leidžia įgyvendinti bendrus projektus“.

 Statistikos departamento duomenimis, 2007 m. Lietuvos kolektyvinio apgyvendinimo įstaigose apsistojo 78,2 tūkst. Rusijos turistų – tai yra 31 proc. daugiau nei 2006 m.

 

Rūta Dirsienė

Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos

Atstovė spaudai

t. 210 8722

  

Daugiau informacijos:

 Lidija Bajarūnienė

Vyriausioji specialistė užsienio ryšiams

Tel. 210 8724Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.