Print »  

Lietuva buvo ir bus pristatoma turizmo parodose

2016-03-29

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD), reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad esą „Lietuvos stendo turizmo parodose šiemet nebus“, informuoja, kad Lietuva šiemet aktyviai dalyvauja ir dalyvaus tarptautinėse turizmo parodose.

„Dalyvavimas turizmo parodose Lietuvai maždaug kainuoja nuo 18 iki 70 tūkst. eurų. Kaina kiekvienu atveju priklauso nuo stendo ploto dydžio ir įrengimo kaštų. Pavyzdžiui, viena didžiausių pasaulyje turizmo verslo parodų „World Travel Market“, Londone, 2015 m. iš valstybės biudžeto kainavo 72 405 eurų. Tarptautinės turizmo parodos yra viena brangiausių ir tikrai ne pati efektyviausia turizmo rinkodaros priemonė, todėl akivaizdu, kad dalyvauti visose parodose valstybės lėšomis yra tiesiog neįmanoma, būtina atranka ir privataus bei viešojo sektoriaus partnerystė. Pagal naujausius turistų apklausų duomenis, informacijos apie šalį turistai daugiausia ieško internete, socialiniuose tinkluose“, sako VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė.   

Šiuo metu iš ES lėšų yra galimybė reklamuoti Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį per kultūros bei gamtos paveldo objektus. Konferencinio bei sveikatos turizmo produktams pristatyti galimybės šiuo metu yra ribotos, tačiau jų aktyviai ieškoma ir parodose EIBTM Barselonoje, IMEX Frankfurte ir WTM Londone tikimasi dalyvauti 2017 m.

2016 m. VTD kartu su šalies turizmo informacijos centrais jau dalyvavo šiose parodose:

Sausio 15-17 d.
REISELIV 2016, Osle;
Sausio 21-24 d. MATKA 2016, Helsinkyje;
Vasario 5-7 d. BALTTOUR 2016, Rygoje;
Vasario 9-10 d. IMTM 2016, Tel Avive;
Kovo 9 – 13 d. ITB 2016, Berlyne;
Kovo 17-20 d. MAP 2016, Paryžiuje.


2016 m. VTD planuoja dalyvauti šiose tarptautinėse turizmo parodose:
Balandžio 6-9 d. OTDYCH 2016, Minske;
Balandžio 23-26 d. ROUTES EUROPE 2016, Krokuvoje;
Rugsėjo 22-25 d. JATA 2016, Tokijuje;
Spalio 13-15 d. TTG Incontri 2016, Riminyje;
Spalio 18-20 d. Senior Massen 2016, Stokholme;
Lapkričio mėn. CITM 2016, Šanchajuje.


Lietuvos apgyvendinimo įstaigos 2015 m. sulaukė 5,8 proc. daugiau vietinių ir užsienio turistų nei 2014 m. Vietinių turistų skaičius 2015 m. išaugo net 10,3 proc., užsienio turistų skaičius padidėjo 2,3 proc.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.