Print »  

Lietuva dalyvauja net dviejose turizmo parodose Maskvoje

2008-03-18 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Lietuvos turizmo naujienos Rusijoje pristatomos dviejose turizmo parodose – „Inturmarket‘08“, vykstančioje š.m. kovo 15-18 dienomis, ir „MITT'08“, vykstančioje 19-22 d.

Lietuva dalyvauja net dviejose turizmo parodose Maskvoje

 Lietuvos turizmo naujienos Rusijoje pristatomos dviejose turizmo parodose – „Inturmarket‘08“, vykstančioje š.m. kovo 15-18 dienomis, ir „MITT'08“, vykstančioje 19-22 d.

„MITT“ - tai viena didžiausių tarptautinių turizmo parodų ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. 2007 m. joje dalyvavo daugiau kaip 2 700 turizmo įmonių iš 118 pasaulio šalių. Parodа aplankė daugiau kaip 81 000 lankytojų, tarp jų daugiau kaip 22 000 turizmo profesionalų.

„Lietuvai labai svarbu dalyvauti tokio masto turizmo parodose. Būtina išnaudoti progа, kai susidomėjimas mūsų šalimi labai didelis - ypač kurortiniu poilsiu, SPA ir sanatoriniu gydymu“, - tvirtina Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktorius Alvitis Lukoševičius.

Tarptautinėje parodoje „MITT'08“mūsų šaliai atstovauja Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos ir Lietuvos turizmo informacijos centras Maskvoje. Naujienas ir originalius pasiūlymus Rusijos turistams pristatys Kauno, Druskininkų, Palangos ir Birštono savivaldybės, Všį „Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009“, kelionių organizatorė UAB „Astrida“ ir UAB „Naujasis Vilnius“.

Rusijos rinkai skirta „Inturmarket‘08“ yra viena didžiausių turizmo parodų Rusijoje. Praėjusiais metais joje dalyvavo daugiau kaip 850 turizmo įmonių iš 50 pasaulio šalių. Parodа aplankė daugiau kaip 78 000 lankytojų, tarp jų – daugiau kaip 25 000 turizmo profesionalų.  Parodoje susirenka atstovai iš Rusijos. „Inturmarket‘08“ Lietuvai atstovauja Lietuvos turizmo informacijos centras Maskvoje ir turizmo verslo atstovaiviena didžiausių turizmo parodų Rusijoje. Praėjusiais metais joje dalyvavo daugiau kaip 850 turizmo įmonių iš 50 pasaulio šalių. Parodа aplankė daugiau kaip 78 000 lankytojų, tarp jų – daugiau kaip 25 000 turizmo profesionalų.  Parodoje susirenka atstovai iš Rusijos. „ ir turizmo verslo atstovai

J.Baltrušaičio namuose Maskvoje įvyks improvizuotas pokalbių šou, kurio metu Lietuva Rusijos žurnalistams pristatys reikšmingiausiа turizmo informacijа, patraukliausius pasiūlymus. Po pristatymo planuojama verslo misija, kurios metu mūsų šalies verslo atstovai galės susitikti su partneriais, užmegzti naujų sėkmingų kontaktų.

Statistikos departamento duomenimis, 2007 metais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 56,6 tūkst. turistų iš Rusijos. Per pastaruosius metus svečių iš Rusijos padaugėjo 30,5% (2006 metais Lietuvoje lankėsi 43,4 tūkst. rusų turistų).

Turistai iš Rusijos į Lietuvа daugiausiai vyksta aplankyti giminių, susitikti su draugais (41% visų atvykstančiųjų). Antrasis vizitų tikslas – atostogos, praleisti laisvalaikį ar poilsiauti (38%). Verslo reikalais ar į konferencijas atvyksta 24% svečių iš Rusijos. Apie 3% rusų atvyksta į Lietuvа gydytis.

Svečiai iš Rusijos dažniausiai lanko Vilnių (95% visų turistų), Kaunа (35%), Klaipėdа (20%). Pusė iš Rusijos į Lietuvа atvykstančių turistų yra 35 – 54 metų amžiaus.

 

Rūta Dirsienė

Valstybinio turizmo departamento atstovė ryšiams su visuomene

t. +(370 5) 210 87 22

r.dirsiene@tourism.lt

 

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.