Print »  

Lietuva debiutuoja didžiausiame Londono festivalių

2007-09-14 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Rugsėjo 15 – 16 d. Didžiosios Britanijos sostinės centre, pietinėje Temzės krantinėje, vyks vienas didžiausių gatvės festivalių – Londono miesto mero globojamas Temzės festivalis, kuriame pirmа kartа dalyvaus Lietuvos atstovai bei Lietuvos turizmo informacijos centras (TIC) Londone.

Rugsėjo 15 – 16 d. Didžiosios Britanijos sostinės centre, pietinėje Temzės krantinėje, vyks vienas didžiausių gatvės festivalių – Londono miesto mero globojamas Temzės festivalis, kuriame pirmа kartа dalyvaus Lietuvos atstovai bei Lietuvos turizmo informacijos centras (TIC) Londone. Lietuvos TIC Londone ir Didžiosios Britanijos lietuvių sаjunga mūsų šalį pristatys bendrame Baltijos šalių stende. Abi savaitgalio dienas bus dalinami įvairūs informaciniai lankstukai apie Lietuvа, susirinkusiems koncertuos Londono lietuvių folklorinis ansamblis „Saduto”, roko grupė „Vital Mission“, bus galima įsigyti Lietuvos tautodailininkų lino, keramikos, odos, stiklo kūrinių, gintaro papuošalų, o taip pat knygų apie Lietuvа. Naujosios Europos kaimas – atkarpa pačiame festivalio epicentre, prie Vaterlo tilto, kurioje stovės Baltijos bei kitų Rytų Europos šalių – Lenkijos, čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Slovėnijos palapinės. Ši festivalio dalis atsirado Londono miesto mero Keno Livingstono iniciatyva. Jis prieš keletа metų pakvietė naujаsias Europos Sаjungos nares dalyvauti festivalyje ir taip prisistatyti, supažindinti su savo kultūra, tradicijomis Londono gyventojus bei svečius. „Planuojama, kad šiemet festivalį per dvi dienas aplankys iki milijono žmonių. Tai puiki galimybė ne tik pristatyti ir turistinę Lietuvа, paskatinti jа aplankyti. Jei seksis, su bendruomene kitais metais šiame festivalyje planuojame surengti atskirа Lietuvos pristatymа“, – sako Lietuvos TIC Londone direktorė Indrė Trakimaitė. „Per kelerius metus Naujosios Europos kaimas smarkiai išsiplėtė. Trijų Baltijos šalių bendruomenės festivalyje dalyvauja pirmа kartа. Tokiame milžiniškame renginyje tarp daugybės įvairių šalių muzikantų, šokėjų pasirodys ir lietuvių atlikėjai. Mūsų bendruomenei tai didelis iššūkis“, - sako Didžiosios Britanijos lietuvių sаjungos pirmininkė živilė Ilgūnaitė. Pirmа kartа surengtas 1997 m. Temzės festivalis tapo vienu didžiausiu kasmetiniu Londono renginiu. Šiemet jubiliejinis dešimtasis festivalis žada ne tik specialias įspūdingas iškilmes šia proga, bet ir daugybę meno projektų atviroje erdvėje, pirotechnikos šou, reginių ant vandens, karnavalų gatvėse, gatvės teatro vaidinimų, koncertų, įvairiausių pasaulio virtuvių pristatymų ir t. t. Daugiau apie festivalį : www.thamesfestival.org Daugiau informacijos: živilė Ilgūnaitė, Didžiosios Britanijos lietuvių sаjungos pirmininkė, tel.: +44 (0) 7949150854 Indrė Trakimaitė, TIC Londone direktorė, tel.: +44 (0) 7817393048


Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.