Print »  

Lietuva ir Vilnius - populiariausių Rusijos turistų kelionių reitingo dešimtuke

2014-04-02

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad Lietuva patenka į dešimtuką populiariausių šalių, kurias šių metų pirmąjį ketvirtį dažniausiai rinkosi savo keliones savarankiškai planuojantys Rusijos turistai. Lietuvos sostinė Vilnius taip pat pateko į labiausiai Rusijos turistų pamėgtų užsienio miestų dešimtuką.

Šiuos duomenis paskelbė Rusijos internetinės viešbučių rezervacijos svetainė Oktogo.ru, apibendrinusi pirmojo šių metų ketvirčio savarankiškų Rusijos keliautojų viešbučių rezervacijų statistiką.

 

Rusijos turistams patraukliausių užsienio šalių dešimtuke rikiuojasi Italija, Vokietija, Estija, Suomija, Ispanija, Čekija, Prancūzija, Lietuva, Tailandas ir Turkija.

Į lankomiausių užsienio miestų dešimtuką pateko Talinas, Praha, Helsinkis, Milanas, Vilnius, Ryga, Stambulas, Paryžius, Budapeštas ir Berlynas. 

 

Portalo Oktogo.ru duomenimis, brangiausias miestas Rusijos turistams yra Paryžius, kur vienos dienos apgyvendinimui jie vidutiniškai išleidžia apie 490 litų (6700 rublių). Ieškantys patrauklaus kainos ir kokybės santykio renkasi Vilnių, kur vienos dienos apgyvendinimui išleidžiama apie 168 litus (2300 rublių).  

 

Pažymima, kad savarankiškai savo keliones planuojančių ir viešbučius internetu rezervuojančių Rusijos turistų šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 3 kartus daugiau nei tą patį laikotarpį pernai. Vienai kelionei į užsienį šie Rusijos turistai vidutiniškai planavo 4 naktis, vienos dienos apgyvendinimui vidutiniškai skyrė apie 283 litus (3900 rublių). 

 

„Šių Rusijos duomenų paskelbimas sutapo su kito tyrimo – britų Pasaulio miestų kainų reitingų 2014-ųjų duomenimis, kur pagal kelionių išlaidų patrauklumą ir kainų efektyvumą Vilnius britų turistams antrus metus iš eilės antroje vietoje tarp 25-ių pasaulio miestų. Turime tvirtą pagrindą akcentuoti, kad kainų ir prekių bei paslaugų kokybės santykis Lietuvoje yra itin patrauklus tiek jauniems, dinamiškiems pasaulio turistams, kurie savo keliones dažniausiai planuoja patys, tiek savo pinigus skaičiuojantiems turistams, kurie kelionių agentūrų padedami ieško kokybiškų paslaugų už gerą kainą,” - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.