Print »  

Lietuva ir Vilnius – turistų iš Rusijos taikinys

2013-05-28

Vilnių rusai vertina ne mažiau nei Vieną, Paryžių ar Amsterdamą. Lietuvos sostinė papuolė į užsienio miestų, o Lietuva – į užsienio valstybių, kuriose gegužės mėnesio šventes leido Rusijos turistai, savarankiškai susiplanavę keliones, dešimtuką. Šiuos duomenis paskelbė viešbučių rezervavimo internetu tinklas Rusijoje Oktogo.ru.

Vilniuje rusai rezervavo internetu daugiausia kambarių viešbučiuose. Kiti dešimtuke esantys miestai: Kijevas, Ryga, Praha, Helsinkis, Berlynas, Paryžius, Viena, Amsterdamas ir Talinas. Be Lietuvos rusų turistai šventines dienas atitinkamai daugiausia leido Estijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, čekijoje, Prancūzijoje.

„Šie duomenys dar kartą iliustruoja, koks reikšmingas atvykstančiųjų individualių turistų srautų judėjimas vyksta naudojantis virtualia informacija apie šalį, apgyvendinimo paslaugų paieška bei rezervacija. Neabejojame, kad rusų keliautojams apsispręsti dėl kelionės tikslo padėjo ir kryptinga Lietuvos rinkodara Rusijos rinkoje – dalyvavimas tarptautinėse parodose MITT Maskvoje ir INWETEX-CIS Sankt Peterburge, specialūs Lietuvos turizmo galimybių pristatymo vietos turizmo verslui ir žiniasklaidai renginiai Maskvoje, Kaliningrade, Sankt Peterburge. Be to, vasaros pradžioje startuos  Lietuvos reklaminė kampanija Maskvoje – lauko reklama, taip pat reklama spaudoje“, - įžvalgomis dalinasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, svarus yra ir rusų žiniasklaidos atstovų, dalyvaujančių VTD rengiamuose pažintiniuose turuose po Lietuvа, indėlis. Pernai Lietuvoje lankėsi 15 žurnalistų iš Rusijos, vienas jų parengė išsamią publikaciją „Aeroflot“ žurnalui. Šiemet taip pat planuojami žurnalistų iš Sankt Peterburgo, Maskvos, Kaliningrado vizitai, siekiant pristatyti jiems išskirtinius Lietuvos turizmo produktus bei paslaugas.

2011 m. atvykusių į Lietuvą rusų turistų skaičius užaugo 14,3 proc. ir siekė 256,6 tūkst., 2012 m. sulaukta daugiau nei 300 tūkst. rusų turistų.75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.