Print »  

Lietuva ir Vilnius – turistų iš Rusijos taikinys

2013-05-28

Vilnių rusai vertina ne mažiau nei Vieną, Paryžių ar Amsterdamą. Lietuvos sostinė papuolė į užsienio miestų, o Lietuva – į užsienio valstybių, kuriose gegužės mėnesio šventes leido Rusijos turistai, savarankiškai susiplanavę keliones, dešimtuką. Šiuos duomenis paskelbė viešbučių rezervavimo internetu tinklas Rusijoje Oktogo.ru.

Vilniuje rusai rezervavo internetu daugiausia kambarių viešbučiuose. Kiti dešimtuke esantys miestai: Kijevas, Ryga, Praha, Helsinkis, Berlynas, Paryžius, Viena, Amsterdamas ir Talinas. Be Lietuvos rusų turistai šventines dienas atitinkamai daugiausia leido Estijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, čekijoje, Prancūzijoje.

„Šie duomenys dar kartą iliustruoja, koks reikšmingas atvykstančiųjų individualių turistų srautų judėjimas vyksta naudojantis virtualia informacija apie šalį, apgyvendinimo paslaugų paieška bei rezervacija. Neabejojame, kad rusų keliautojams apsispręsti dėl kelionės tikslo padėjo ir kryptinga Lietuvos rinkodara Rusijos rinkoje – dalyvavimas tarptautinėse parodose MITT Maskvoje ir INWETEX-CIS Sankt Peterburge, specialūs Lietuvos turizmo galimybių pristatymo vietos turizmo verslui ir žiniasklaidai renginiai Maskvoje, Kaliningrade, Sankt Peterburge. Be to, vasaros pradžioje startuos  Lietuvos reklaminė kampanija Maskvoje – lauko reklama, taip pat reklama spaudoje“, - įžvalgomis dalinasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, svarus yra ir rusų žiniasklaidos atstovų, dalyvaujančių VTD rengiamuose pažintiniuose turuose po Lietuvа, indėlis. Pernai Lietuvoje lankėsi 15 žurnalistų iš Rusijos, vienas jų parengė išsamią publikaciją „Aeroflot“ žurnalui. Šiemet taip pat planuojami žurnalistų iš Sankt Peterburgo, Maskvos, Kaliningrado vizitai, siekiant pristatyti jiems išskirtinius Lietuvos turizmo produktus bei paslaugas.

2011 m. atvykusių į Lietuvą rusų turistų skaičius užaugo 14,3 proc. ir siekė 256,6 tūkst., 2012 m. sulaukta daugiau nei 300 tūkst. rusų turistų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.