Print »  

Lietuva pasiruošusi priimti turistus iš Kaliningrado ištisus metus

2014-04-15

Balandžio 11 d. Kaliningrade Valstybinis turizmo departamentas (VTD) ir Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Kaliningrade surengė Lietuvos turizmo sektoriaus naujienų pristatymą Kaliningrado išvykstamojo turizmo operatoriams ir žiniasklaidai.

Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius pasveikino dalyvius trečiąkart rengiamoje verslo misijoje Kaliningrade. Jis džiaugėsi gausiai susirinkusiais dalyviais, vildamasis, kad Lietuvos turizmo verslo misija Kaliningrade tampa tradiciniu renginiu, bei palinkėjo visiems produktyvaus darbo.

Šiemet renginyje sulaukta dar daugiau dalyvių iš Lietuvos, apie 30 turizmo srityje dirbančių įmonių, norinčių pristatyti savo paslaugas Kaliningrado turizmo ir žiniasklaidos atstovams. Lietuvos įmonės lankėsi Kaliningrade tuo pat metu vykusioje 17-oje tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Jantur“. Parodoje didelį stendą turėjo Druskininkų turizmo ir verslo informacinis centras.

Gausiai rinkosi ir Kaliningrado turizmo įmonės. Sulaukta apie 30 Kaliningrado srities turizmo įmonių atstovų, norinčių susipažinti su Lietuvos turizmo naujienomis, tiesiogiai pabendrauti su paslaugų teikėjais. Nemažai įmonių į Lietuvos turizmo verslo misiją atėjo pirmą kartą. Renginio dalyviai turėjo galimybę vienoje vietoje susitikti bei aptarti bendrus projektus.

Kaliningrade vykusią Lietuvos turizmo verslo misiją aplankė žurnalistai iš laikraščio „Kaliningradskaja pravda“, leidyklos „Baltiijskijie žurnaly“, radijo „Radijas Majak“.

Renginyje buvo pristatytos Lietuvos turizmo naujienos. Tarp jų – naujoji viešbučių klasifikacijos sistema „Hotelstar“. Šiuo metu Lietuvoje pagal šią sistemą jau klasifikuoti 5 viešbučiai, kuriems suteikta 5 plius žvaigždučių kategorija – tai Trakuose esantis „IDW Esperanza Resort“, Vilniaus viešbučiai „Kempinski Hotel Cathedral Square“, „Narutis“, „Ramada Hotel Suites Vilnius“, „Stikliai“.

Taip pat paminėti naujai atidaryti viešbučiai Lietuvoje: 3 žvaigždučių viešbutis „Campanile Vilnius Airport Hotel“, 4 žvaigždučių viešbutis „Spa Vilnius Anykščiai“, Vilniaus senamiestyje atidaryti svečių namai „Amber Apple“, Palangoje – „Amberton Green Apartament“.

Dalyviai buvo kviečiami atvykti į Lietuvą per įvairias šventes – šv. Velykų metu paridenti velykinius kiaušinius, dalyvauti gegužės 17 d. Vilniuje vyksiančioje Gatvės muzikos dienoje, birželio 20–21 d. vyksiančioje Vilniaus „Kultūros naktyje“, birželio 2–6 d. Dainų šventėje, liepos 16 d. Palangos ralyje, Klaipėdos jūrų šventėje, pirmąkart organizuojamame Amatų, muzikos ir alaus festivalyje Pakruojo dvare ir kt.

Pasidžiaugta, kad Lietuvoje skiriamas vis didesnis dėmesys šeimų turizmui. Kaliningradiečius ir jų šeimas kviečia naujai atidarytas Dino parkas bei į Klaipėdos jūrų muziejų sugrįžusių delfinų pasirodymai.

VTD taip pat pristatė unikalią Pasaulinio Gintaro kelio iniciatyvą, kurią globoja Pasaulinė turizmo organizacija, ir kuri šiuo metu jau vienija 14 šalių. Taip pat pristatytas specialus projektas socialiniuose tinkluose „Likeable Lithuania“. Čia prisijungusieji gali sužinoti naujausią, įdomią informaciją apie Lietuvą, jos lankytinas vietas, madingas ir turistams patrauklias kavines, restoranus, butikus.

Surengtoje loterijoje Rusijos turo operatoriai laimėjo įvairių prizų – dovanų kuponų prekybos centruose ir restoranuose, nakvynių viešbučiuose. Renginio svečiai galėjo pasigėrėti gintaro produktų ekspozicija „Gintaras kitaip“, taip pat paragauti Lietuvos kulinarinio paveldo produktų.

2013 metais Rusijos turistų skaičius į Lietuvą padidėjo 10 proc., palyginti su 2012 m., ir sudarė 360 tūkst.

Šią verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.