Print »  

Lietuva prisidės prie Azerbaidžano turizmo vystymo

2012-07-31

Lietuva tarptautiniu mastu dalinsis gerąja turizmo plėtros įgyvendinimo praktika. Europos Sаjungos delegacija Azerbaidžano Respublikoje oficialiai patvirtino, kad bendras Austrijos ir Lietuvos, kuriai atstovavo Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD), parengtas pasiūlymas buvo atrinktas vystyti dvynių projektа „Turizmo departamento prie Azerbaidžano Respublikos Kultūros ir turizmo ministerijos administracinių gebėjimų stiprinimas“.

„Tai – reikšmingas Lietuvos turizmo sektoriaus pasiekimas ir svarbus per 20 metų sukauptos patirties įvertinimas tarptautiniu mastu. Ne veltui pagal turizmo srautų augimo rodiklius Lietuva pernai buvo antroje vietoje visoje Europoje. Būtent Lietuvos, ne Austrijos, atstovas nuo 2013 m. sausio mėn. reziduos Baku kaip nuolatinis dvynių projekto patarėjas. Pagrindinis projekto tikslas - pagerinti turizmo sektoriaus efektyvumą Azerbaidžane, skatinant vykdyti turizmo politikos formavimo, reguliavimo ir kitas funkcijas pagal ES normas ir standartus, diegiant geriausiа ES šalių narių praktiką,“ - akcentuoja VTD direktorė R. Balnienė.

900 tūkst. eurų vertės projektas, finansuojamas Europos Komisijos, tęsis 18 mėn. Jį sudarys keturios dalys: turizmo funkcijų peržiūra ir organizacinės struktūros pertvarka, teisinė turizmo sektoriaus adaptacija, administracinių gebėjimų stiprinimas bei turizmo ir kurortinių teritorijų kūrimo modelis.

Atrankos konkursas įgyvendinti Turizmo departamento prie Azerbaidžano Kultūros ir turizmo ministerijos administracinių gebėjimų stiprinimo dvynių projektas vyko liepos 10-11 d. Baku. Atrankos konkurse Lietuvos ir Austrijos pasiūlymas konkuravo su stipriais Estijos ir Vokietijos, Ispanijos ir Graikijos bei Italijos pasiūlymais.

Daugiau informacijos:

Gerda Butkuvienė
Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos
Atstovė spaudai

Gedimino pr. 38/Vasario 16-osios g. 2, Vilnius
Tel. +370 7 066 4967
Mob.tel. +370 6 161 7476
El.p. g.butkuviene@tourism.lt
www.tourism.ltValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.