Print »  

Lietuva pristatoma didžiausioje tarptautinėje turizmo parodoje Berlyne

2008-03-05 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Lietuva pristatoma didžiausioje tarptautinėje turizmo parodoje Berlyne

 Lietuvos turizmo galimybės pristatomos šiandien Berlyne prasidedančioje tarptautinėje turizmo parodoje (Internationale Tourismus-Borse, ITB). ši paroda - svarbiausias ir didžiausias metų turizmo renginys. Lietuva jame šiais metais dalyvauja kartu su Latvija ir Estija. Baltijos šalys prisistato bendrame stende, kurio plotas 198 kv. metrų. Didžiausias plotа stende užima Lietuva (87 kv. metrai), Latvija ir Estija  turi po 60 kv. metrų stendus. Šiandien Berlyne surengta Baltijos šalių spaudos konferencija.

 „Berlyno paroda – tai puiki galimybė atnaujinti verslo ryšius ir užmegzti naujų dalykinių kontaktų su atstovais iš viso pasaulio, - sako Alvitis Lukoševičius, Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktorius. – Džiugu, kad įvažiuojamasis turizmas iš Vokietijos į Lietuvа auga. Per pastaruosius penkerius metus svečių iš Vokietijos skaičius išaugo dvigubai, todėl labai svarbu ir toliau populiarinti savo šalį tiek Vokietijoje, tiek visame pasaulyje”.

 Lietuvai tarptautinėje turizmo parodoje atstovauja Vilnius, Kaunas, Trakai ir 10 mūsų šalies turizmo kompanijų bei viešbučių. Lietuvos turizmo galimybes stende pristato Valstybinis turizmo departamentas, Všį “Lietuvos turizmo plėtros agentūra”, Vilniaus, Kauno ir Trakų miestų savivaldybės, kelionių agentūros, užsiimančios atvykstamuoju turizmu (“Lithuanian Tours“, “Baltijos saitas”, “Krantas Travel”, “Aviaekspresas”, “Delta Tours”, „Astrida Travel“), viešbučių tinklas “Best Western“, keleivių pervežimo jūrų keltais kompanija „DFDS Lisco“.

 Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, 2007 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 130 tūkst. turistų iš Vokietijos. Turistai iš Vokietijos į Lietuvа daugiausiai vyksta poilsiauti (51% visų atvykstančiųjų), antrasis vizitų tikslas – verslo reikalai, konferencijos (24%), trečioji pagal dydį turistų dalis lanko gimines ir draugus (18%). Apie 2% vokiečių atvyksta į Lietuvа gydytis. Svečiai iš Vokietijos dažniausiai lanko Vilnių (57% visų turistų), Klaipėdа (53%), Kaunа (42%), Neringа (36%).


 

Rūta Dirsienė

Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos

Atstovė spaudai

t. 210 8722


Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.