Print »  

Lietuva pristatyta turizmo renginyje Stokholme

2015-10-23 , Atnaujinta 2015-10-26 00:00

Valstybinis turizmo departamentas kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Švedijoje ir Švedijos partneriais 2015 m. spalio 22 d. Stokholme organizavo renginį „Sveiki atvykę į Lietuvą“, kuriame buvo pristatytos Lietuvos turizmo galimybės.

Švedijos turizmo verslo bei žiniasklaidos atstovams skirtas renginys vyko Lietuvos ambasadoriaus rezidencijoje.

Renginio tikslas - pristatyti Lietuvos turizmo galimybes Švedijos turizmo verslo atstovams bei žurnalistams, tokiu būdu plėtojant kontaktus su labiausiai žinomais žiniasklaidos leidiniais, informuojančiais Švedijos visuomenę apie Lietuvos turizmo galimybes, turistinius maršrutus ir turizmo sektoriaus naujienas. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Valstybinio turizmo departamento Atvykstamojo turizmo poskyrio vyr. specialistė Olga Gončarova, Lietuvos turizmo sektoriaus atstovai.

Kaip pažymėjo renginį atidaręs Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, tai jau ne pirmas renginys Stokholme ir kituose Švedijos miestuose, kuriuose vien tiek šiais metais buvo pristatomos didėjančios Lietuvos turizmo verslo galimybės. Metų pradžioje Lietuvos turizmas buvo pristatytas atidarant naują tiesioginį skrydį Vilnius - Stokholmas. Kovo mėnesį Lietuva buvo pristatyta didžiausioje Skandinavijos turizmo parodoje Gëteborge. O birželio mėnesį Lietuvos turizmo pristatymas vyko Šiaurės Švedijoje Luleå ir Östersundo miestuose. Taip pat vyko ne vienas turizmą skatinantis renginys Stokholme.

Iš Švedijos Lietuvą galima pasiekti keltais: bendrovės DFDS keltu Karlshamnas - Klaipėda ir bendrovės Tallink-SiljaLine keltu Stokholmas - Ryga. Tai pat iš Stokholmo ir Malmės Lietuvą galima patekti SAS, Norwegian, Air Baltic ir WizzAir bendrovių skrydžiais.

Pasak E.Bajarūno, visą tai leidžia tikėtis, kad švedai vis labiau atras Lietuvą. Lietuvos žinomumui pasitarnavo ir neseniai vyko Švedijos karališkos šeimos valstybinis vizitas.

Ambasadoriaus teigimu, turizmas yra vienas svarbiausių ekonomikos sektorių Baltijos jūros regiono šalyse, įtakojančių visas verslo sritis, todėl labai svarbu šį potencialą išnaudoti. Ambasados požiūriu, turizmas išlieka svarbia ir efektyvia priemone, leidžiančia švedams dar geriau susipažinti su Lietuva, pristatyti mūsų šalies istoriją, tradicijas, kultūros paveldą, kraštovaizdį, sporto pasiekimus bei kulinarijos ypatumus. 

Renginyje dalyvavo apie 40 žmonių, tarp jų didelė dalis Švedijos žiniasklaidos ir turizmo atstovai, kurie domėjosi renginio metu pristatytomis žymiausiomis ir labiausiai lankytinomis vietomis, pastatais ir istoriniu paveldu, kuriuo garsėja Lietuva. Susidomėjimo sulaukė Lietuvos SPA galimybės, medicininis turizmas, galimybės surengti konferencijas.

Pristatymo metu dalyviai turėjo progą susipažinti ir pajausti tradicinės lietuviškos virtuvės ypatumus, perteiktus vieno iš žymiausių Lietuvos virtuvės šefo Lina Samėno. Renginyje taip pat buvo vaišinamasi „Kalnapilio“ alumi.

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, Švedija patenka į didžiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų dešimtuką ir lyginant 2014 metų statistikos departamento pateiktus duomenis su praėjusiais metais, turistų skaičius iš Švedijos į Lietuvą išaugo virš 6 proc. ir iš viso sudarė apie 47 tūkstančius.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.