Print »  

Lietuva – tiek Baltijos šalių, tiek Europos lyderė pagal atvykstančių turistų srautų augimą

2012-11-26

Lietuva vis dar išlaiko dviženklius turizmo srautų didėjimo rodiklius (+12,4 proc.), kai Estijoje (+3,9 proc.) ir Latvijoje (+2,8 proc.) augimas lėtėja. Tai rodo Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos (toliau - VTD) apibendrinta devynių mėnesių apgyvendinimo įstaigų statistika.

Per pirmus devynis 2012 m. mėnesius iš svarbiausių atvykstamojo turizmo rinkų Rusija išlaikė lyderio pozicijа tiek pagal turistų skaičių, tiek pagal augimo tempus (43 proc.) Dviženkliu augimu taip pat džiugino Jungtinė Karalystė (+19,7 proc.), Latvija (+19,4 proc), Baltarusija (+18,3 proc.) ir Vokietija (+15,1 proc.). Turistų sumažėjo tik iš Lenkijos (-8,5 proc.) ir Italijos (-1,3 proc.).

Jei Lietuva IV š.m. ketvirtį sugebėtų išlaikyti 12 proc. augimą, bendras užsienio turistų kelionių skaičius į Lietuvą šiemet turėtų siekti apie 2 mln.

Per minėtа laikotarpį Lietuvos viešbučiuose apsistojo 907,1 tūkst. užsieniečių. Iš jų - 161,8 tūkst. Rusijos, 131 tūkst. Vokietijos, 107,1 tūkst. Lenkijos, 79,8 tūkst. Baltarusijos ir 58,3 tūkst. Latvijos gyventojų.

Lietuvių, pasirinkusių nakvynę šalies apgyvendinimo įstaigose – trečdaliu mažiau. Šių metų sausio-rugsėjo mėnesiais Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 665,8 tūkst. lietuvių, arba 9,2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Daugiausiai - 55 proc. - iš visų atvykusių užsienio turistų sulaukė Vilniaus apgyvendinimo įstaigos, t.y. jose apsistojo 497,2 tūkst. (+12,9 proc.) keliautojų iš užsienio šalių. Didesnis užsienio turistų antplūdis buvo juntamas ir Lietuvos kurortuose Palangoje (+14,1proc.) bei Druskininkuose (+20,8 proc.).Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.