Print »  

Lietuviai atranda Lietuvą – vietinis turizmas auga

2014-01-08

Pigūs aviabilietai ar kelionių agentūrų siūlomi nebrangūs kelionių paketai netrukdo lietuviams pažinti ir gimtąjį kraštą. Per pirmuosius tris praėjusių metų ketvirčius vietinių turistinių kelionių skaičius siekė 2,1 mln., tai yra 3,3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu užpernai, rodo Valstybinio turizmo departamento duomenys.

Sausio 24–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios tarptautinės turizmo, laisvalaikio ir sporto parodos „ADVENTUR 2014“ metu Valstybinio turizmo departamento atstovai, darbuotojai iš šalies turizmo informacijos centrų, kelionių agentūrų bei labiausiai lietuvių turistų pamėgtų miestų – Vilniaus, Birštono, Anykščių, Palangos, Molėtų, Nidos, Druskininkų, Trakų, Ignalinos – pristatys lankytojams vietinio turizmo galimybes, supažindins su plačiu spektru šalies kurortuose siūlomų poilsio galimybių.

„Labai džiaugiamės, kad, Valstybinio turizmo departamento skaičiavimais, 2013 m. vietinių turistų skaičius pasiekė prieškrizinį 2008 m. lygį. Tai rodo, kad šalis atsigavo, o žmonės vis labiau domisi savo kraštu. Be to, jie pasirenka ne tik tradicinius maršrutus į kurortus ar didžiuosius miestus, bet lanko ir kitas per 20 Nepriklausomybės metų atsinaujinusias ar naujai įkurtas turistines vietas. Štai kodėl paroda „Adventur“ yra labai svarbi ir savalaikė, galinti pristatyti naujas turizmo idėjas ir įkvėpti kelionėms. Vienas iš išskirtinių maršrutų – neseniai atidaryto Pasaulinio Gintaro kelio objektai, kurių Lietuvoje yra beveik 100: nuo gintaro masažo, SPA iki meniu su gintariniais patiekalais, gintaro žvejybos, amuletų gamybos... Taip pat per pastaruosius metus madingiausiomis tapo kulinarinio turizmo tendencijos: paskaičiuota, kad turistai daugiau nei pusę išlaidų skiria būtent maistui. Lietuvoje taip pat aktyviai dalyvaujama edukacinėse programose: duonos kepimo, miltų malimo, sviesto mušimo, gilių kavos virimo, alaus kelio ir pan.,“ - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pastaruoju metu daugiausia lietuvių vyksta į Palangą, Vilnių ir Druskininkus. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos turizmo skyriaus informacija, lietuvių turistų skaičius sostinėje auga kaip ant mielių – paskutinius kelerius metus turistų iš kitų šalies miestų srautai didėja maždaug 15 proc.

Lietuviai turistai tikrai atrado Vilniaus miestą. Jie atvyksta į sostinę aplankyti svarbiausius miesto ir visos šalies simbolius, lankosi ne tik seniai veikiančiuose, šalies istoriją pristatančiuose muziejuose, bet ir naujuose Pinigų ir Žaislų muziejuose, atstatytuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose ar atnaujintame Bernardinų sode. Be jokios abejonės, svarbia turizmo dalimi išlieka kultūriniai renginiai, teatrai, koncertai. Nepaslaptis, kad dalį miesto svečių vilioja ir prekybos centrai“, – pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Pociūtė.

Šiemet parodoje dalyvausiančio Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė pastebi, kad pernai parodos lankytojai turėjo labai konkrečių klausimų ir problemų: kur pailsėti su šeima, kur sušokti vestuves, ką nauja pamatyti ir pan. Bene visų lankytojų problemas pavyko išspręsti.

„Molėtai turi ypatingai didelę apgyvendinimo paslaugų pasiūlą: nuo palapinės iki keturių žvaigždučių viešbučio prie ežero kranto. Išplėtotas kaimo turizmo paslaugų tinklas. Geras ir įvairus maistas. Kasmet atsirandantys nauji objektai, atsinaujinantys jau ne vieną dešimtmetį vykdantys veiklą. Molėtai turi ką pasiūlyti, o svečiai gali rinktis pagal pomėgius ir nuotaiką: daugiausia yra norinčių susipažinti su istorija, kultūra, aktyviai pailsėti prie ežerų“, – pasakoja D. Kulienė.

Kita vertus, ji pastebi, kad lietuviai poilsiautojai tampa vis išrankesni – jiems nebeužtenka ramaus poilsio prie ežerų, jie nori pažinti apylinkes, aplankyti žymias vietas. Šiuo metu populiariausias turistinis objektas Molėtuose – Etnokosmologijos muziejus, tačiau didelė dalis į Molėtus atvykstančių poilsiautojų šį rajoną renkasi metai iš metų, tad kasmet reikia pasiūlyti naujų poilsio būdų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.