Print »  

Lietuvių delegacija Kaliningrade tikisi pritraukti turistų iš Rusijos

2016-06-02 , Atnaujinta 2016-06-03 00:00

Rusijos turistų skaičius po ilgokos pertraukos Lietuvoje šiais metais stabilizavosi ir augo 0,7 proc. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) siekia susigrąžinti turistus iš Rusijos. Tam specialiai organizuojami Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų pristatymo renginiai. Vienas jų šiuo metu vyksta Kaliningrade, kur pristatomi patraukliausi Lietuvos kultūros ir gamtos objektai, diskutuojama apie atsakingą turizmą bei ateities turizmo galimybes. Renginyje turėtų apsilankyti daugiau nei 30 turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovų.

Pasak VTD direktorės Jurgitos Kazlauskienės, Lietuva kaip turistinė kryptis Rusijos turistams visada buvo ir turėtų išlikti populiari. Šiemet per pirmąjį ketvirtį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 34,2 tūkst. Rusijos turistų.

„Nors pernai Rusijos turistų Lietuvoje sumažėjo beveik trečdaliu, visgi neturėtume pamiršti, kad mūsų šalis Rusijos piliečiams visada buvo patogi ir dažna kryptis kelionėms, o pokyčius daugiausia lėmė nepalanki geopolitinė situacija. Dabar, kai Rusijos turistų srautai pradėjo stabilizuotis, Lietuvos kaip svetingos, kultūros bei gamtos objektais gausios valstybės pristatymas yra svarbi priemonė turizmui skatinti. Bendradarbiavimas su tokiais geografiškai artimais regionais kaip Kaliningradas yra itin reikalingas“ – teigia J. Kazlauskienė.

Renginyje dalyvius stengiamasi sudominti Lietuvos rusų dramos teatro atstovo kultūros objektų pristatymu, žymiausiais Lietuvos gamtos paminklais ir plačiu kulinarinio paveldo asortimentu. Specialiai rengiamoje diskusijoje bus mėginama išsiaiškinti turistų srautų mažėjimo priežastis ir atrasti būdus, kaip jų skaičių padidinti artimiausiu metu. Pabaigoje taip pat organizuojamas dvišalis rezultatų aptarimas tarp užsienio tikslinės auditorijos ir renginio dalyvių iš Lietuvos.

Turistai iš kaimyninių šalių (Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Lenkijos) šiuo metu sudaro beveik pusė (49,8 proc.) visos šalies atvykstamojo turizmo rinkos.

Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.