Print »  

Lietuvių svetingumo mokykloje – gintaro egzaminas

2013-06-28

Gintarinė mįslė: ant kokio nominalo banknoto išspausdinti žodžiai „Lietuvos žemės vaisius gintaras buvo jau žiloje senovėje žinomas ir branginamas, kurį ne tik su auksu, bet ir su pačiu žemčiūgu lyginą? Ją imins Vytaras Radzevičius paskutinėje svetingumą skatinančio Valstybinio turizmo departamento projekto laidoje „Svečių ekspresas“. Laida skirta Gintaro kelio turistams.

Gdanskas skelbiasi pasaulio gintaro sostine, tačiau būtent Lietuvoje prasideda Gintaro kelias, o vietos gintaro meistrai tiek pajūryje, tiek sostinėje profesionaliai ir išradingai pristato ne tik 50 milijonų metų senumo Baltijos gintaro istoriją, unikalias savybes, bet ir panaudа medicinoje, kosmetikoje, SPA, kulinarijoje, dizaine... Laidos vedėjas V.Radzevičius net išbando gintaro žvejybą ir, beje, netikėtai sėkmingai.

„Lietuva turi daug turistinių išskirtinumų, tačiau Gintaro kelias yra vienas unikaliausių ir stipriausių. Tai – pirma pasaulinė Lietuvos turizmo iniciatyva. Labai troškome, kad žiūrovai užsienio šalių kontekste pamatytų Lietuvos gintaro panaudojimo galimybes ir stiprybes“, - tvirtina VTD direktorė dr. R.Balnienė.

Šia laida bus baigtas VTD inicijuotas svetingumo skatinimo TV laidų ciklas. Žiūrovai galėjo pamatyti įvairius elgesio su turistais modelius bei palyginti juos su situacija užsienyje. Ar svetingai ištuštėjusioje Nidoje žiemа buvo sutiktas afroamerikietis? Kuo Druskininkai skiriasi nuo Karlovy Vary? Turistams patrauklesnės autentiškos lietuvių kaimo trobos ar parodomaisiais muziejais-parduotuvėmis paverstos olandų sodybos? Su kokiomis kliūtimis susiduria užsieniečiai, norėdami įsigyti viešojo transporto bilietą Lietuvoje? Kaip patraukliai turistams pristatyti sovietinį palikimą? Ar įmanoma amerikiečius išmokyti pasigaminti šaltibarščius? Kelių viešbučių durys Lietuvoje nebus užvertos turistams, keliaujantiems su augintiniais?... Šios ir kitos temos turėtų paskatinti lietuvius šilčiau ir svetingiau priimti Lietuvą atrandančius turistus – jų pernai sulaukta jau beveik 2 mln.

„Svečių ekspresas“ per LRT – šeštadienį, birželio 29 d., 11.30 val.

TV laidos taip pat sukeltos į LRT Mediatekа, Valstybinio turizmo departamento paskyrą „Youtube“, kartojamos per „LRT Kultūra“ kanalą pirmadieniais vakare.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.