Print »  

Lietuvoje airių žurnalistai prisiminė Jūros periodo parką, Disneilendą ir filmus su J.Aniston

2012-11-09

Lietuvių tikėjimas ir istorija. Šie du dalykai pasirodė svarbiausi Lietuvoje viešėjusiems airių žurnalistams. Savo įspūdžiais po pažintinio turo, kurį organizavo Valstybinis turizmo departamentas, jie pasidalino su didžiausių Airijos dienraščių „The Irish Times“ ir „Irish Independent“ bei leidinio „Irish Travel Trade News“ skaitytojais.

„Lietuvoje – 717 krikščioniškų bažnyčių. Romos katalikai sudaro 80 proc. visų gyventojų. Tai išties keista turint omenyje, kad kalbame apie paskutinę Europos pagonių šalį, kuri vėliausiai priėmė krikščionybę. Asmeniškai man visos bažnyčios yra it filmai, kuriuose vaidina Jennifer Aniston – jei matei vieną, vadinas, matei juos visus. Tačiau šv. Onos ir šv. Petro ir Povilo bažnyčios Lietuvoje išties išskirtinės, labai lankomos“, - netikėtą palyginimą publikacijoje „Pasaka apie du miesto veidus“ pateikia „Irish Independent“ žurnalistė Katty Harrington.

 

O Grūto parką su Stalino ir Lenino monumentais ji lygina su despotų Disneilendu. Žurnalistės manymu, airiai negali likti abejingi Lietuvos istorijai. K.Harrington antrina jos kolega Sean MacConnell straipsnyje „Baltiškas nuotykis“ („The Irish Times“): „Lietuva buvo pirma SSRS šalis, 1990 m. kovo 11 d. paskelbusi nepriklausomybę. Akivaizdu, kad ir dabar lietuviai tuo labai didžiuojasi“.

Slegiančiu priminimu apie sovietų erą publikacijoje „Lietuva – nuo šiol populiari atostogų kryptis“ („Irish Travel Trade News“) Joe Jennings pavadina Genocido aukų muziejų: „Visi penki iš mūsų grupės, įskaitant mane, buvome šokiruoti, kai pamatėme kalėjimo celes, kuriose buvo kankinami kaliniai ir vykdomos egzekucijos. Turiu įspėti, kad šis muziejus – ne silpnų nervų lankytojams. Tai siaubą keliantis liudijimas“.

Šalyje, kurią nuo Dublino skiria tik 3 val skrydis, žurnalistai džiaugėsi aptikę ir airiškų pėdsakų: airių menininko Laurent Mellet skulptūrą „Requiem mirusiam poniui“ Europos parke bei ... Marijos Stiuart egzekucijos vietą Trakų pilyje. „Šokiruojantis faktas! Visa laimė, vėliau paaiškėjo, jog pilyje tebuvo filmuota juosta apie karalienės gyvenimą ir mirtį“, - lengviau atsidūsta S.MacConnell.

Jis atkreipia dėmesį ir į tai, kad trečdalį Lietuvos teritorijos dengia miškai, kuriuose lietuviai užsiiminėja nacionaliniu sportu – grybauja. „Tačiau tai tikrai neturi nieko bendro su Amsterdamo grybukais“, - leidžia sau pajuokauti „Irish Independent“ žurnalistė.

Žurnalistų dėmesio sulaukė ir Baltijos auksas: „Gintaras – svarbi Lietuvos paveldo dalis, nacionalinė vertybė, todėl turistams būtina apsilankyti Gintaro muziejuje-galerijoje pasigrožėti gintare sustingusiais vorais, kriauklėmis, uodais, kitais Juros periodo parko stiliaus inkliuzais“, - intriguoja K.Harrington.

„Didžiąją laiko dalį praleidusi Vilniuje priėjau išvados, kad Lietuvos sostinė turi du veidus. Vienas – tradicinis, su sovietinio periodo paliktais pėdsakais, kitas – vitališkas, meniškas, žaviai keistas“, - straipsnį baigia airių žurnalistė.

Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimo projektas, skirtas pristatyti Lietuvos turizmo galimybes užsienio žurnalistams, yra bendrai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.