Print »  

Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis

2013-06-03

Valstybinio turizmo departamento (toliau - VTD) kvietimu šiandien viešnagę Lietuvoje pradeda turizmo verslo sektoriaus atstovai iš Jungtinės Karalystės. 15 kelionių organizatorių dalyvaus kontaktų mugėje, taip pat susipažins su išskirtiniais Lietuvos turizmo produktais ir paslaugomis viename iš dviejų pažintinių turų - „Darnus kaimo turizmas“ arba „Miestų ir aktyvus turizmas“.

„Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 m. turistų iš Jungtinės Karalystės skaičiaus augimas džiugino dviženkliu skaičiumi – jų, lyginant su 2011 m., padaugėjo net 16 proc.(69 tūkst.). Nors turistų iš šios šalies daugėja, tačiau siekiame dar geresnių rezultatų, todėl šio pažintinio turo pagrindinis tikslas – paskatinti dar didesnį atvykstamojo turizmo iš Jungtinės Karalystėssrauto augimą,“ - teigė VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasirinkę pažintį su kaimo turizmu, svečiai iš Jungtinės Karalystės, susipažinę su didžiaisiais Lietuvos miestais Vilniumi bei Kaunu, aplankys Rumšiškių etnografinį muziejų - vieną didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintį etnografijos muziejų Europoje po atviru dangumi. Vėliau, po apsilankymo laisvalaikio komplekse "Belvilis", Molėtų rajone Lietuvos etnokosmologijos muziejuje jiems bus pristatyti žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu - senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieškos, mūsų civilizacijos ateities galimybės,

Padvaisko dvare, esančiame šalia vaizdingų širvio ir Mūsios ežerų, britai galės susipažinti su Lietuvos senųjų medinių dvarų istorija, įvertins svečių čia laukiančią iš rastų suręstа sodybą, kurioje organizuojamos konferencijos bei šventės, arba galima ramiai ilsėtis. Ši kelionė būtų neįsivaizduojama be apsilankymo Trakuose, kur Jungtinės Karalystės turizmo organizatorių atstovai įvertins Trakų pilį, kurią populiarus britų tinklapis „Female first“ įtraukė į gražiausių Europos pilių sąrašą, pasiplaukios laivu Galvės ežere.

Pasirinkę „Miestų ir aktyvaus turizmo“ pažintinę programą, Didžiosios Britanijos turizmo profesionalai Vilniuje lankysis KGB muziejuje, o Kaune įvertins unikalų baroko architektūros paminklа mūsų šalyje - Pažaislio vienuolyną. Druskininkuose svečių lauks išsami pažintis su čia siūlomomis sveikatinimo ir SPA paslaugomis bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjams visus metus siūlomomis sporto galimybėmis Sniego arenoje, taip pat apsilankys sovietinių skulptūrų Grūto parke. Kelionę užbaigs pažintis su Trakų pilimi, Galvės ežero užburianti ramybė, Sostinės golfo klubo bei pramogų ir poilsio parko „Tony Resort“, įsikūrusio Anupriškių pušyne, greta Gilužio ežero, siūlomomis galimybėmis.

Šiuo metu turistai iš Jungtinės Karalystės gali pasiekti Lietuvą kelių skrydžių bendrovių tiesioginiais reisais: Vilnių - iš Londono, Lydso, Donkasterio ir Liverpulio, o Kauną iš Londono, Birmingemo, Bristolio ir Edinburgo.

Pažintinį turą Jungtinės Karalystės kelionių operatoriams š.m. birželio 3-6 dienomis inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos, jis yra įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.