Print »  

Lietuvoje – Kinijos kelionių operatorių verslo misija

2012-10-12

Šiandien Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) kvietimu į Lietuvą atvyksta Kinijos kelionių operatoriai. Jie susipažins su Lietuvos turizmo galimybėmis bei Kontaktų mugės metu susitiks su Lietuvos turizmo verslo atstovais. Šia VTD iniciatyva siekiama skatinti kinų atvykstamąjį turizmą į Lietuvą.

„Sudarius palankias skrydžių į Lietuvą galimybes, kasmet papildomai prie jau atvykstančių turistų iš Kinijos srautų galėtumėme sulaukti nuo 5 tūkst. iki 9 tūkst. kinų. Kiniją vertiname kaip turizmo prasme didelę perspektyvą turinčią šalį, kuri Lietuvai galėtų sugeneruoti didelius atvykstančių turistų srautus. Tačiau turime gerai padirbėti ir tam atitinkamai pasiruošti. Lietuvoje kinų turistus labiausiai domina UNESCO paveldas, bei, žinoma – gintaras,“ - teigia VTD direktorė Raimonda Balnienė.

Kinijos kelionių operatoriai iš Pekino, viešėsiantys Lietuvoje, domėsis Lietuvos, kaip regiono turizmo vartų galimybėmis, lankys unikalius Lietuvos turizmo objektus: Kuršių neriją, Kryžių kalną, Vilniaus senamiestį, Trakus. Dalykinių susitikimų metu Lietuvos turizmo verslo atstovai reprezentuos svečiams savo teikiamas paslaugas, svarstys bendradarbiavimo platformos galimybes.

Statistikos departamento duomenimis, 2007-2011 Lietuvos apgyvendinimo įstaigose turistų skaičius iš Kinijos užaugo net 5,8 karto ir 2011 m. siekė 5,5 tūkst. Pagal šį rodiklį Kinija užėmė 24-ą vietą reitingų lentelėje, o jos rinkos dalis siekė 0,6 proc. 2007-2011 m. svečių iš Kinijos nakvynių skaičius padidėjo 3 kartus (nuo 3 tūkst. iki 8,9 tūkst.).

2012 m. pirmą pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 2,2 tūkst. turistų iš Kinijos arba 4,4 proc. mažiau nei per tą patį 2011 m. laikotarpį.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.