Print »  

Lietuvos garbės konsulams JAV ir Meksikoje pristatytos Lietuvos turizmo naujienos ir aktualijos

2016-02-25

Lietuvos ambasadoje Vašingtone vasario 23 d. surengtas Lietuvos garbės konsulų JAV ir Meksikoje suvažiavimas, kuriame dalyvavo 20 garbės konsulų. Jo dalyvius sveikino užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius, ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė.

R. Kriščiūnas akcentavo svarų garbės konsulų vaidmenį atstovaujant Lietuvai Jungtinėse Valstijose. "Jūsų žinios, patirtis ir entuziazmas leidžia efektyviai atstovauti Lietuvos interesams jūsų rezidavimo valstijose, kuriose neretai esate vieninteliai oficialūs Lietuvos atstovai", - pažymėjo R. Kriščiūnas.

Viceministras M. Bekešius, ambasadorius R. Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Julius Pranevičius, Marijus Gudynas ir Darius Gaidys kartu su JAV valstybės departamento atstovais bei garbės konsulais aptarė dvišalių Lietuvos ir JAV santykių tendencijas bei aktualijas, garbės konsulų veiklos įstatymines gaires.

Su ūkio viceministre, Valstybinio turizmo departamento vadove Jurgita Kazlauskiene ir ,,Verslios Lietuvos" direktorės pareigas einančia Rūta Pentiokinaite suvažiavimo dalyviai aptarė Lietuvos ūkio plėtros tendencijas, turizmo ir eksporto skatinimo bei investicijų plėtros klausimus, dalijosi įžvalgomis apie bendradarbiavimą pritraukiant JAV turistus į Lietuvą. Ambasados įsteigto Jaunųjų profesionalų klubo nariai išnaudojo progą susipažinti su Lietuvos atstovais iš JAV regionų bei aptarė verslo plėtros klausimus.

Amerikos žydų komiteto direktorius tarptautiniams ryšiams Endriu Beikeris (Andrew Baker) su suvažiavimo dalyviais diskutavo bendruomenių bendradarbiavimo klausimais ir sutarė šį ryšį išnaudoti aktyviau, siekti kartu įgyvendinti bendros kultūros ir paveldo projektus.

Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras M. Bekešius Lietuvos garbės konsului Mičigane Sauliui Anužiui įteikė Lietuvos Prezidentės dekretu skirtus Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiaus apdovanojimus Elenai, Algimantui Stasiui, Česlavui ir Ignacui Anužiams, kurie išgelbėjo nuo žūties tris žydų kilmės paaugles Holokausto metu.

Lietuvių bendruomenės nariai pristatė garbės konsulams XV lietuvių tautinių šokių šventės organizavimo eigą, aptarė garbės konsulų vaidmenį joje. Taip pat kalbėta apie bendrus veiksmus siekiant kartu su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis JAV skatinti rinkėjus dalyvauti Lietuvos Seimo rinkimuose šių metų rudenį.



Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.