Print »  

Lietuvos natūralumas, kūrybingumas ir kultūra žavi keliautojus iš Švedijos

2014-03-20

Kovo 14 d. Valstybinis turizmo departamentas kartu su Lietuvos ambasada Švedijos Karalystėje švedų turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovus sukvietė į Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį „Atsigaivink Lietuvoje“.

Stokholmo uoste prisišvartavęs Tallink Silja“ keltas „M/S Romantika“ trumpam tapo Lietuvos turizmo galimybių pristatymo ir kontaktų užmezgimo oaze. Renginio svečius jis tarsi „nuplukdė“ į Lietuvą – svetingą ir jaukią šalį, kurioje galima pailsėti ir atgauti jėgas kartu su visa šeima.  

„Lietuvą švedams pristatėme kaip kokybiškas turizmo paslaugas už prieinamą kainą teikiančią šalį, turtingą savo kultūra, idomią sovietiniu paveldu, patrauklią natūralumu ir ekologija maiste bei šiuolaikiškame dizaine.
Švedijos kelionių agentūrų atstovai ir žurnalistai, jau ne kartą lankęsi Lietuvoje, Vilnių lygino su Krokuva ar Praha, pabrėždami, koks tai architektūriškai įspūdingas ir švarus miestas,“ – sako Valstybinio turizmo departamento vyr. specialistė I. Druktenė.

Renginyje dalyvavo 27 dalyviai iš Švedijos turizmo agentūrų ir žiniasklaidos priemonių, o taip pat 24 dalyviai iš Lietuvos, atstovavę 16 šalies turizmo verslo įmonių ir įstaigų.

Dalyviams buvo pristytos turizmo Lietuvoje galimybės, akcentuojant patogų susisiekimą tiesioginiais skrydžiais iš Stokholmo į Vilnių ir Kauną bei keltu iš Karshamno į Klaipėdą. Taip pat pristatytas Lietuvoje prasidedantis pasaulinis gintaro kelias, akcentuota turtinga, tūkstantį metų skaičiuojanti Lietuvos kultūra, šiandien visą pasaulį žavinti tokiais kultūros renginiais kaip šią vasarą nuskambėsianti, 90-metį skaičiuojanti Lietuvos dainų šventė „Čia mano namai“ ar kultūros naktis Vilniuje.

Taip pat pabrėžtas jaunatviškas šalies entuziazmas bei kūrybinis potencialas, kuris labiausiai atsiskleidžia talentingų jaunųjų menininkų ir dizainerių darbuose. Pristatytos edukacinio, aktyvaus ir pramoginio pobūdžio galimybės ir mažiesiems turistams – vaikams.

Kauno įmonė „SPA Saulėja“ ir Vilniaus „Solo pirtis“ susirinkusiuosius susipažino su unikaliomis SPA procedūromis su baltiškuoju gintaru. Be gintaro ir tradicinio kulinarinio paveldo stalų renginyje buvo eksponuojama nuotraukų paroda, atskleidžianti Lietuvos gamtos išteklių - gintaro, medžio, lino, medaus - grožį ir Lietuvai būdingas šių išteklių pritaikymo galimybes, nuotraukose parodant, kaip kiekvienas šių išteklių virsta produktu naudingu žmogui.

Švedų žurnalistė H. Roven, kuri specializuojasi SPA paslaugose, žavėjosi penkių žvaigždučių Palangos viešbučiais ir unikalia gintaro SPA terapija. Aplankiusi virš 2000 skirtingų SPA įstaigų visame pasaulyje, H. Roven teigė, kad Lietuva turi, kuo pasigirti ir ką švedams pasiūlyti.

Kulinarijoje specializuojantis Švedijos foto žurnalistas T. Barany žavėjosi Vilnius gyvumu ir įvairiapusiškumu, miesto jaunimu, važinėjančiu segvėjais, dviračiais bei riedučiais, o tuo pačiu ir turtinga architektūra, europinių standartų restoranais, kuriuose lietuviai šefai iš natūralių sezoninių produktų gamina gomuriui ir akiai patrauklius šedevrus.

Renginio metu vykusioje viktorinoje pasisekė 5 Švedijos turizmo agentūrų atstovams, kurie laimėjo kelionių paketus į Lietuvą ir turės galimybę patys susipažinti su turizmo paslaugų kokybe Lietuvoje. Pagrindinį prizą - Lietuvos turizmo verslo įsteigtą kelionių paketą, apimantį skrydį į Vilnių 2 asmenims, 2 nakvynes, gintaro SPA procedūras, ekskursiją po Vilnių autobusu, teminę ekskursiją „Skaniosios Vilniaus stotelės” bei apsilankymą edukaciniame lietuviškos gintarinės pirties programoje, laimėtoja tapo kompanijos „Latitude Travel”  darbuotoja A. Soderblom. Ji džiaugėsi laimėta galimybe paviešėti Lietuvoje, kurioje dar nėra buvusi, tačiau artimiausiu metu planuoja pasiūlyti keliones į Lietuvą savo klientams, taigi galimybė susipažinti su šalies turistiniu potencialu jai nusišypsojo pačiu laiku.

Kiti viktorinos metu laimėtieji prizai suteikė galimybių švedams pailsėti Kaune, Lietuvos pajūryje ir Trakuose.

Lietuvos turizmo galimybių pristatymo renginį š.m. kovo 14 dieną inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.