Print »  

Lietuvos turizmo atstovybės užsienyje: “Nėra vieno recepto, kaip privilioti turistus į Lietuvą“

2013-09-04

Lietuva viena pirmųjų Europoje pasiryžo eksperimentui – šalies turizmo atstovavimą užsienyje patikėjo tarptautinėms kompanijoms, o ne į užsienį deleguotiems lietuviams.

„Praėjus pirmajam Lietuvos turizmo užsienyje atstovybių veiklos pusmečiui galime įvertinti pradinius rezultatus. Visų pirma, restruktūrizavus atstovavimą Lietuvoje mes sutaupėme mažiausiai 0,5 mln Lt per metus. Be to, matome, kad dirba tikri tarptautinės destinacijų rinkodaros profesionalai: padidėjo turistų susidomėjimas Lietuva, auga šalies žinomumas, keičiasi atvykstančiųjų turistų struktūra. Pagal naujausią statistiką, beveik trečdaliu padaugėjo turistų iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Rusijos. Lenkijoje, tikimės, jau baigėsi turistų srauto į Lietuvą kritimas ir juntamas augimas. Neabejojame, kad šie pasiekimai – netrumpalaikiai“, - džiaugiasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Pasak jos, įvykdyti ir kiti pakeitimai: atstovavimas Vokeitijoje iš Berlyno buvo perkeltas į Miuncheną, Ispanijoje - iš Barselonos į Madridą, Italijoje – iš Romos į Milaną, Skandinavijos šalys buvo apjungtos ir Lietuvos turizmo atstovybė iš Helsinio perkelta į Stokholmą.

 

Naujos Lietuvos turizmo atstovavimo sistemos privalumai ir pirmieji rezultatai buvo aptarti Valstybinio turizmo departamento rugsėjo 3 d. surengtoje konferencijoje „Lietuvos turizmo žinomumo didinimas tikslinėse užsienio rinkose: geroji praktika ir kryptys ateičiai“. Joje dalyvavę atstovybių vadovai pripažino, kad kiekvienos šalies turistai yra skirtingi, todėl į Lietuvą jie pritraukiami įvairiais būdais.

 

„Britų turistus į Lietuvą vilioja kulinariniai turai, SPA bei sveikatinimo paslaugos, taip pat turistai mielai renkasi atostogas Lietuvos kurortuose. Didžiausias iššūkis reklamuojant Lietuvą kaip patrauklią turistinę destinaciją – nacionalinio oro vežėjo nebuvimas. Tačiau stengiamės į tai žiūrėti kūrybiškai – kitų metų pavasarį organizuojame ralį Londonas-Vilnius. Pagrindinis jo tikslas – kad britai suprastų, jog Lietuvą nesudėtinga pasiekti net kemperiu“, - tvirtina kompanijos „Representation Plus“ vykdančioji direktorė Alison Dryer, atstovaujanti Lietuvą Jungtinėje Karalystėje.

 

Atstovybė Anglijoje nuo šių metų skiria ir Lietuvos turizmo ambasadorius užsienyje. Pirmuoju paskelbtas akordeonistas Martynas Levickis.

 

Maria Grebennikova iš Lietuvos turizmo atstovybės Rusijoje pažymėjo, kad lyginant tris Baltijos šalis, daugiausia turizmo galimybių rusai randa būtent Lietuvoje: „Ilgą laiką rusams buvo žinomi tik du miestai - Vilnius ir Trakai. Dabar jiems siūlome lankytis kurortuose, alaus kelio ekskursijose. Vis daugiau rusų atranda ir Kuršių Neriją.“

 

Pasak Skandinavijos šalių (Švedijos, Norvegijos, Suomijos) atstovybės vadovo Goran Nilervall, Lietuva yra šalis, turinti geriausią indeksą Europoje pagal kainos ir kokybės santykio efektyvumą lyginant atostogų paketus skandinavų turistams. Jie taip pat džiaugiasi geru susisiekimu keltu iš Skandinavijos šalių į Klaipėdą.

 

Taip pat konferencijoje dalyvavo Miguel Urresti (Ispanija) , Lisa Bigoni (Italija), Miroslav Bebak (Lenkija), Zelie Breval (Prancūzija), Suvi Makinen (Vokietija).

 

Kontaktų mugės metu apie 100 Lietuvos turizmo verslo atstovų supažindino Lietuvos turizmo atstovybių užsienyje darbuotojus su turizmo ištekliais Lietuvoje bei pristatė savo paslaugas.

 

Konferenciją organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudo skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.