Print »  

Lietuvos turizmo galimybės vilioja prancūzus

2008-03-12 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

 

Lietuvos turizmo galimybės vilioja prancūzus

 Kovo 13-17 d. Lietuvos turizmo specialistai dalyvaus tarptautinėje turizmo parodoje Paryžiuje MAP' 2008 (Le Monde a Paris). Lietuva sieks sudominti Prancūzijа savo turizmo galimybėmis, šalies ypatumais ir planuojamų kultūros įvykių gausa.

Lietuvai tarptautinėje turizmo parodoje atstovauja Lietuvos turizmo centras Paryžiuje, Vilniaus m. savivaldybė, Všį “Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009”, Kauno m. savivaldybė, Palangos turizmo informacijos centras, kelionių organizatoriai UAB „Taiga Euro Balticą, UAB "Liturimex“ ir avialinijų kompanija „Air Baltic“.

 

Paroda MAP išskirtinai skirta turizmui – profesionalams ir besidomintiems lankytojams. Rengėjai teigia, kad „šis ambicingas projektas yra nauja Prancūzijos turizmo žvaigždė“. Parodoje dalyvauja turizmo verslo atstovai iš visos Europos ir tokių didelių rinkų, kaip JAV ar Kinija. Tikimasi, kad MAP‘2008 aplankys apie 2 tūkst. užsienio turizmo profesionalų. Jiems skirtos verslo turizmo, miestų ir kultūrinio turizmo, gyvenimo būdo (kulinarinio, sveikatos turizmo) programos. Daug dėmesio Paryžiaus parodoje žadama skirti verslas-verslui ir viešųjų ryšių iniciatyvoms, susitikimams su žurnalistais.

 

Pastaraisiais metais vis daugiau Prancūzijos turistų atvyksta į Lietuvа. Statistikos departamento duomenimis, 2007 metais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22,3 tūkst. prancūzų, t.y. 10 % daugiau nei per 2006 metus. Turistų iš ES šalių per praėjusius metus apgyvendinta 8,2 % daugiau nei ankstesniais metais.

Dažniausiai prancūzų turistai Lietuvoje leidžia atostogas, poilsiauja (75% visų atvykusių prancūzų). Antroji priežastis apsilankyti Lietuvoje – verslo ir profesiniai reikalai (20% visų svečių). Pasak Lietuvos turizmo centro Paryžiuje direktorės Ingos Januitytės - Lanchas, Lietuvoje prancūzų turistai labiausiai domisi pažintiniu-kultūriniu turizmu, savaitgalinėmis pramoginėmis kelionėmis, aktyvu poilsiu gamtoje bei kaimo turizmu. Prancūzų turistai dažniausiai lanko sostinę Vilnių (2006 metais - 90% visų atvykusių prancūzų) ir gerokai mažiau - Kaunа (10%). Kitos Lietuvos vietovės dar laukia, kol jas atras svečiai iš Prancūzijos.

 

 

Rūta Dirsienė

Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos

Atstovė spaudai

t. 210 8722

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.