Print »  

Lietuvos turizmo informacijos centras Romoje atveria duris Italijos piliečiams

2008-04-21 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Lietuvos turizmo informacijos centras Romoje atveria duris Italijos piliečiams

 Rytoj, balandžio 22 dienа, oficialiai atidaromas Lietuvos turizmo informacijos centras (TIC) Romoje. Moderniai įrengtas TIC biuras įsikūręs pačiame Italijos sostinės centre,             prestižiniame rajone, netoli Vatikano, Sant. Angelo pilies ir žymiosios Ispanijos aikštės (Via Lucrezio caro 12), XVIII a. pastate. Turizmo informacijos centras turi vidinį kiemа ir du įėjimus. Tame pat pastate įsikūręs ir Romos savivaldybės nepriklausomas skyrius, kuruojantis regiono ir provincijos sekretorius.

 TIC Romoje oficialiai atidarysiantis ūkio ministras Vytas Navickas sako, kad šio centro įsteigimas – svarbus žingsnis glaudesnio šalių bendradarbiavimo linkme.

„Italija tampa vis svarbesne Lietuvos turizmo rinka – į mūsų šalį kasmet atvyksta vis daugiau Italijos turistų. Neabejoju, kad šio centro įsteigimas bus naudingas abiejų šalių turizmui ir dar labiau paskatins turistų srautus, teikdamas naudingа informacijа apie mūsų šalį bei turizmo galimybes“, – sako ministras.

 Kol vyko turizmo informacijos centro steigimo darbai, Lietuva Italijoje jau įgyvendino rinkodaros projektus, buvo aktyviai formuojama Italijos žiniasklaidos bei turizmo verslo duomenų bazė. TIC vadovė Kristina šarkytė šiemet pristatė Lietuvos turizmo galimybes jau keturiose tarptautinės turizmo parodose: „Bit`08“ Milane (vasario 20-24 d.), „Globe`08“ Romoje (kovo 13-15 d.), „Travelnonstop`08“ Palerme (kovo 28-30 d.) ir „BMT`08“ Neapolyje (balandžio 4-6 d.). Šių parodų metu Lietuva kaip atostogų šalis pristatyta visiems Italijos regionų turizmo skyriams, žiniasklaidai bei turizmo organizatoriams. Italų žiniasklaida parodė išties didelį susidomėjimа Lietuva: reportažus apie mūsų šalies turizmo potencialа transliavo „Sky“, „Canale Italia“ bei „Elite“ televizijų kanalai.

 Daugelis Italijos kelionių agentūrų jau pareiškė norа tiesiogiai bendradarbiauti su Lietuvos turizmo verslo atstovais, nesikreipiant į didžiuosius Italijos kelionių operatorius, kurie dažniausiai Vilniui skiria tik keletа dienų, neįvertindami mažesnių Lietuvos miestų, nacionalinių ir regioninių parkų. Centro vadovė K.šarkytė planuoja intensyviai dirbti su šalies žiniasklaida, turizmo organizatoriais, įvairiomis institucijomis. „Vienas iš prioritetų – darbas su Italijos institucijomis, kurios organizuoja išvykas moksleiviams. Tikimės tokiu būdu paskatinti Italijos jaunimа keliauti į Lietuvа“, – sako TIC Romoje vadovė.

 Lietuvos turizmo informacijos centras Romoje– tai jau aštuntasis Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos įsteigtas Lietuvos turizmo centras užsienio šalyje. šiuo metu kitose šalyse veikia dar 7 turizmo centrai: Baltijos šalių TIC Berlyne (Vokietija), Lietuvos TIC Maskvoje (Rusija), Helsinkyje (Suomija), Varšuvoje (Lenkija), Barselonoje (Ispanija), Londone (D.Britanija) ir Paryžiuje (Prancūzija). 

 Statistika rodo, kad tose šalyse, kuriose veikia Lietuvos turizmo informacijos centrai, Lietuva tampa vis geriau žinoma, tuo pačiu auga ir turistų srautai. 2007 m. į mūsų šalį atvykstančių turistų skaičius, lyginant 2006 m., padidėjo: iš Rusijos – 30,9 %, Lenkijos – 24,5 %, Ispanijos – 14,2 %, Prancūzijos – 10,2 %, Suomijos – 4,7 %. žinoma, šių skaičių negalime suabsoliutinti, nes turizmo informacijos centrų veiklos sėkmę ir ekonominį naudingumа galime įvertinti tik kompleksiškai – jie yra sudėtinė visos šalies turizmo sistemos dalis. Tačiau reikšmingi šių centrų veiklos rezultatai akivaizdžiai įrodo jų naudа ir svarbа.

Statistikos duomenimis, 2007 m. Lietuvos apgyvendinimo įmonės sulaukė per 845 tūkst. užsienio turistų, (11,7 proc. daugiau nei 2006 m.). 2007 m. buvo apsistoję 27 690 italų turistų (2,3 proc. daugiau nei 2006 m.). Tikimasi, kad duris atveriantis Lietuvos turizmo informacijos centras Romoje bus platūs Italijos vartai į Lietuvа.

 

Rūta Dirsienė

Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos

Atstovė žiniasklaidai

Tel. +370 5 210 8722

 

 

Daugiau informacijos:

Kristina šarkytė

Lietuvos TIC Romoje direktorė

Tel. +39 0632 600 310

Mob. +39 347 371 4332Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.