Print »  

Lietuvos turizmo savaitė pasaulinėje parodoje „Expo 2015“ – 7 dienos pažinti Lietuvos turizmo perliukus

2015-05-29

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos gegužės 25 – 31 d. tarptautinėje parodoje Milane „Expo 2015“ pristato Lietuvos turizmo savaitę, kurios metu Lietuvos paviljone specialiais renginiais bei atrakcijomis kviečia atrasti Lietuvą – patrauklią, tačiau daugeliui dar nepažintą atostogų kryptį.

Pinamos ir dovanojamos trispalvės apyrankės, šaltibarščių degustacijos, galimybė nusifotografuoti su Lietuvos nacionaliniais kostiumais, prisiliesti prie „lietuviškojo aukso“ gintaro bei kasdien vykstančios viktorinos, kurių nugalėtojai į namus parsineša lietuviškų lauktuvių visa tai masina parodos lankytojus stabtelėti prie Lietuvos paviljono ir geriau susipažinti su mūsų šalimi bei jos siūlomomis turizmo galimybėmis.

                                                   
Gegužės 27 d. Lietuvos paviljone nusileido oro balionas, kuris tapo svarbiausiu Turizmo savaitės akcentu. Tokiu būdu norėta pristatyti vieną unikaliausių Lietuvoje turistams siūlomų pramogų – skrydžius oro balionais bei pakviesti į 2016 m. Birštone vyksiantį Pasaulio moterų oro balionų čempionatą.

             

Regimanto Šilinsko atliekama skrabalų muzika, parodomoji šaltibarščių gaminimo pamoka, lietuviški skanėstai (mini šakotis, juodos duonos tarškučiai, obuolių sūris), o daugiausiai viktorinos klausimų (pavyzdžiui, kokia jūra skalauja Lietuvos pakrantę arba kaip vadinamas tipiškas lietuviškas patiekalas iš bulvių?) atsakiusiajam – dovana skrydis oro balionu bei pažintinė ekskursija Vilniuje – toks buvo Valstybinio turizmo departamento surengtas lietuviškas vakarėlis. Pasakojimais apie mūsų šalį svečius intrigavo šventės vedėjas – puikiai lietuviškai kalbantis, Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gianluca Demarco. Dar daugiau žavesio vakarui teikė jo dėvimas aukštaitiškas nacionalinis kostiumas.


Gegužės 28 d. buvo surengta spaudos konferencija Italijos žiniasklaidai. Jos metu paviljono komisaras Romas Jankauskas pristatė paviljono koncepciją, VTD direktorė Jurgita Kazlauskienė papasakojo apie pagrindines šių metų turizmo naujienas bei pristatė Lietuvos turizmo galimybes.  

 

„Didžiuojamės galėdami pristatyti Lietuvą tokiame ypatingame tarptautiniame renginyje kaip paroda „Expo 2015“. Tai puiki galimybė pristatyti pasauliui mūsų šalies unikalumą ir dalykus, kurie buvo įvertinti žinomo kelionių vadovo „Lonely Planet”, – sako VTD direktorė J. Kazlauskienė.


Lietuva kasmet sulaukia vis daugiau turistų iš užsienio šalių, taip pat ir Italijos. Italijos turistų srautas Lietuvos apgyvendinimo įstaigose per 2014 m. išaugo 16,9 proc., o per pirmą šių metų ketvirtį net 37,7 proc.  

Lietuvos turizmo savaitė parodos „Expo 2015“ metu yra projekto „Renginių turizmo verslo atstovams organizavimas“ dalis (VP3-1.3-ŪM-04-V-11-002). Ją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.