Print »  

Mistinę trijų dvyliktukų dieną – turizmo „oskarų“ ceremonija

2012-11-27

Paslaptingosios 2012/12/12 dienos laukia visas pasaulis. Lietuva tam turi dar vieną priežastį – šią dieną iškilmingoje Valstybinio turizmo departamento organizuojamoje apdovanojimų ceremonijoje „Lietuvos turizmo XX-metis“, kurią tiesiogiai transliuos BTV, pirmą kartą bus įteikti Lietuvos turizmo „oskarai“.

 

„Nesame mistikos mylėtojai, bet atsitiktinė skaičių magija – labai įdomi. 2012 m. 12 mėnesio 12 dieną – 12 turizmo apdovanojimų. Tai pabrėžia renginio „Lietuvos turizmo XX-metis“ ypatingumą. Juk šiemet Lietuvos turizmas pradeda skaičiuoti trečiąjį plėtros dešimtmetį. Tad nusprendėme vietoj Sėkmingiausių metų turizmo projektų rinkimo šiemet apdovanoti išskirtiniausius ir labiausiai pavykusius dviejų dešimtmečių Lietuvos turizmo projektus, turizmo verslo pasiekimus, užsienio šalis bei vietos savivaldybes ar užsienio žiniasklaidos atstovus. Jiems įteiksime „turizmo oskarus“ – vėtrunges, palankaus vėjo ir geros kloties palinkėjimo simbolius“, - idėją pristato VTD direktorė dr. R. Balnienė.

 

Pasak jos, šis renginys – puiki platforma tiek Lietuvos visuomenei, tiek pačiai turizmo industrijai iš naujo įvertinti turizmo svarbą ir reikšmę šalies ekonomikai. Taip pat - kelti turizmo srities prestižą, atkreipti dėmesį į reikšmingus bei rezultatyvius pasiekimus ir įveiktus iššūkius. Juk Lietuva pagal atvykstančių turistų srautų didėjimą yra ne tik Baltijos, bet ir Europos lyderė, o turizmas pagal įplaukas į biudžetą laikomas vienu iš Lietuvos ekonomikos sėkmės veiksnių.

Beje, įdomus faktas, Jungtinių Tautų Pasaulio Turizmo organizacijos duomenimis, kaip tik naktį iš gruodžio 12-osios į 13-ąją bus peržengta milijardo turistų riba – į kažkurią pasaulio šalį atkeliaus „milijardinis“ turistas. „Tam tikra prasme „Lietuvos turizmo XX-mečio“ metu pažymėsime ir šią progą. Juk 2 mln. turistų, kurių šiemet tikimės sulaukti Lietuvoje, yra gan svarus indėlis į pasaulinį keliautojų srautą“, - mano R. Balnienė.

Portale lrytas.lt paskelbtas ir gyventojų renkamų laimėtojų dviejose nominacijose balsavimas. Iki gruodžio 10 d. balsą galima atiduoti už vieną iš 10 ekspertų atrinktų nominantų „Už geriausias galimybes vietiniam šeimų turizmui“ bei už vieną iš 10 nominantų „Sėkmės istorija. Už asmeninės iniciatyvos indėlį į turizmo vystymą“.

VTD skatina pasidalinti su visais, kur smagiausia leisti laisvalaikį su šeima, ir kuri asmens ar šeimos įgyvendintos iniciatyvos turizmo srityje sėkmės istorija jums ar jūsų svečiams iš užsienio palieka didžiausią įspūdį. Atiduokite savo balsą už tą, kuris labiausiai nusipelno pirmojo Lietuvos turizmo „oskaro“!

Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti vėtrungėmis per tiesioginę apdovanojimų ceremonijos „Lietuvos turizmo XX-metis“ transliaciją BTV kanalu gruodžio 12 d., 20 val. 25 min.

Lygiai prieš 20 metų Vyriausybės nutarimu buvo įkurta Valstybinė turizmo tarnyba. Per šį laikotarpį įvyko didžiuliai kiekybiniai ir kokybiniai pokyčiai, po Nepriklausomybės atgavimo turizmo sistema transformuota į ES šalims būdingą sistemą. Keitėsi turistų rinkos ir srautai, paslaugų struktūra, suintensyvėjo tarptautinis ir vietinis turizmas. Sukurta teisinio reguliavimo sistema, turizmo infrastruktūrai gerinti panaudota finansinė ES PHARE parama. Šalyje suformuotas savivaldybių Turizmo informacijos centrų (TIC) tinklas. Lietuva pradėta pristatinėti tarptautinėse turizmo parodose. Ji tapo Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos nare. Buvo patvirtintos 4 Nacionalinės Turizmo plėtros programos, priimtas Turizmo įstatymas, parengta Kurortų raidos koncepcija, Turizmo plėtros strategija. Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukti Lietuvos turistiniai objektai. Imti leisti reklaminiai-informaciniai leidiniai apie Lietuvą, sukurta reprezentacinė svetainė...Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.