Print »  

Naują turizmo sezoną pasitinkant, iššūkiai ir galimybės Baltarusijoje

2014-04-11

Balandžio 9 d. Valstybinis turizmo departamentas (VTD) Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske surengė Lietuvos turizmo sektoriaus pristatymą Baltarusijos išvykstamojo turizmo sektoriaus įmonėms ir vietos žiniasklaidai.

„Renginio Minske metu paaiškėjo, kad dėl įvykių Ukrainoje Baltarusija šiuo metu turi apie 250 tūkst. organizuotų turistų, kurių nebegali vežti į tradicines poilsio vietas –  Krymą ir Bulgariją. Jie skubiai ieško naujų galimybių, kur galėtų vežti tuos turistus, ir mielai atvyktų į Lietuvą. Lietuvos turizmo verslas pasirengęs priimti daugiau baltarusių turistų, tačiau tam reikėtų nedidelių investicijų ir sprendimų Lietuvos konsulatuose Baltarusijoje“, – sako VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Lietuva turi 2 konsulines vietas, kur Baltarusijoje išduodamos vizos – Minske ir Gardine. Pernai jos išdavė 230 tūkst. vizų, 20 proc. daugiau nei užpernai. Daugiau vizų šiuo metu išduoti galimybės nėra, nes konsulinių skyrių pajėgumai pilnai išnaudojami.

Šių metų pradžioje Lenkija ėmė išdavinėti daugkartines vizas apsipirkimo tikslams ne pirmą kartą į šalį vykstantiems baltarusiams, dėl ko dalis baltarusių pirkiniams rinkosi Lenkiją, o vizų augimas Lietuvos konsulatuose sulėtėjo 2,5 proc.   

„Lietuva turėtų pasinaudoti galimybe pritraukti baltarusių turistus į šalį, ypač šiuo metu, kai verslas patiria eksporto problemų, kai vežėjai ir kiti paslaugų teikėjai, matyt, nebeturės tokio augimo ir pajamų kaip pernai, turizmas galėtų amortizuoti šiuos praradimus. Pritraukusi baltarusių turistus, Lietuva galėtų padidinti savo paslaugų eksportą,“ – sako dr. R. Balnienė.

Sveikindamas renginio dalyvius, ambasadorius E.Ignatavičius pasidžiaugė pastaraisiais metais nuosekliai augančiu Lietuvą aplankančių Baltarusijos turistų srautu. 2013 m. Lietuvą aplankė daugiau kaip 420 tūkstančių baltarusių turistų, per metus jų skaičius išaugo 12 proc. ir sudarė  penktadalį visų Lietuvą aplankančių turistų.

„Tikimės, kad ir tolesniais metais šios tendencijos išliks nepakitę, kad Baltarusijos turistai atras mažiau pažįstamas Lietuvos vietas, bus plačiau išnaudojamas didelis istorinis, kultūrinis, agroturizmo potencialas tarp abiejų šalių, kuriami bendri maršrutai,“ – pabrėžė ambasadorius E. Ignatavičius.

Lietuvos turizmo verslo misijos renginyje Minske sulaukta daugiau kaip 120 dalyvių dėmesio, tarp kurių – ne tik Lietuvos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai, bet ir žurnalistai.

Renginyje pristatyta AB „Lietuvos geležinkeliai“ nauja galimybė iš Minsko iki Klaipėdos keliauti traukiniu. Taip pat prisistatė Lietuvos medicininio turizmo klasteris „LitCare“. Renginyje dalyvavusiems Lietuvos ir Baltarusijos verslininkams surengta verslo kontaktų mugė. Toks turizmo galimybių pristatymas Lietuvos ambasadoje Minske jau tapo tradiciniu ir kasmet rengiamas Minske vykstančios turizmo parodos „Otdych“ metu.

1346 litai – tokią sumą vidutiniškai sudaro turisto iš Baltarusijos kelionės išlaidos Lietuvoje. Vienos dienos išlaidos vidutiniškai sudaro apie 518 litų, t.y., daugiausiai iš visų kitų užsienio turistų Lietuvoje.

VTD duomenimis, 30 proc. Baltarusijos turistų Lietuvoje lanko draugus ir gimines, 24 proc. atvyksta verslo ir profesiniai reikalais, 21 proc.
– atostogauti, 20 proc. – apsipirkti. 94 proc. Lietuvą aplankiusių turistų čia atvyksta nebe pirmą kartą.

Ši verslo misija yra projekto „Lietuvos įvaizdžio gerinimas, žinomumo užsienio rinkose didinimas bei įvaizdžio priemonių, leidinių leidyba“ dalis. Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.