Print »  

Naują turizmo sezoną pasitinkant, iššūkiai ir galimybės Baltarusijoje

2014-04-11

Balandžio 9 d. Valstybinis turizmo departamentas (VTD) Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske surengė Lietuvos turizmo sektoriaus pristatymą Baltarusijos išvykstamojo turizmo sektoriaus įmonėms ir vietos žiniasklaidai.

„Renginio Minske metu paaiškėjo, kad dėl įvykių Ukrainoje Baltarusija šiuo metu turi apie 250 tūkst. organizuotų turistų, kurių nebegali vežti į tradicines poilsio vietas –  Krymą ir Bulgariją. Jie skubiai ieško naujų galimybių, kur galėtų vežti tuos turistus, ir mielai atvyktų į Lietuvą. Lietuvos turizmo verslas pasirengęs priimti daugiau baltarusių turistų, tačiau tam reikėtų nedidelių investicijų ir sprendimų Lietuvos konsulatuose Baltarusijoje“, – sako VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Lietuva turi 2 konsulines vietas, kur Baltarusijoje išduodamos vizos – Minske ir Gardine. Pernai jos išdavė 230 tūkst. vizų, 20 proc. daugiau nei užpernai. Daugiau vizų šiuo metu išduoti galimybės nėra, nes konsulinių skyrių pajėgumai pilnai išnaudojami.

Šių metų pradžioje Lenkija ėmė išdavinėti daugkartines vizas apsipirkimo tikslams ne pirmą kartą į šalį vykstantiems baltarusiams, dėl ko dalis baltarusių pirkiniams rinkosi Lenkiją, o vizų augimas Lietuvos konsulatuose sulėtėjo 2,5 proc.   

„Lietuva turėtų pasinaudoti galimybe pritraukti baltarusių turistus į šalį, ypač šiuo metu, kai verslas patiria eksporto problemų, kai vežėjai ir kiti paslaugų teikėjai, matyt, nebeturės tokio augimo ir pajamų kaip pernai, turizmas galėtų amortizuoti šiuos praradimus. Pritraukusi baltarusių turistus, Lietuva galėtų padidinti savo paslaugų eksportą,“ – sako dr. R. Balnienė.

Sveikindamas renginio dalyvius, ambasadorius E.Ignatavičius pasidžiaugė pastaraisiais metais nuosekliai augančiu Lietuvą aplankančių Baltarusijos turistų srautu. 2013 m. Lietuvą aplankė daugiau kaip 420 tūkstančių baltarusių turistų, per metus jų skaičius išaugo 12 proc. ir sudarė  penktadalį visų Lietuvą aplankančių turistų.

„Tikimės, kad ir tolesniais metais šios tendencijos išliks nepakitę, kad Baltarusijos turistai atras mažiau pažįstamas Lietuvos vietas, bus plačiau išnaudojamas didelis istorinis, kultūrinis, agroturizmo potencialas tarp abiejų šalių, kuriami bendri maršrutai,“ – pabrėžė ambasadorius E. Ignatavičius.

Lietuvos turizmo verslo misijos renginyje Minske sulaukta daugiau kaip 120 dalyvių dėmesio, tarp kurių – ne tik Lietuvos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai, bet ir žurnalistai.

Renginyje pristatyta AB „Lietuvos geležinkeliai“ nauja galimybė iš Minsko iki Klaipėdos keliauti traukiniu. Taip pat prisistatė Lietuvos medicininio turizmo klasteris „LitCare“. Renginyje dalyvavusiems Lietuvos ir Baltarusijos verslininkams surengta verslo kontaktų mugė. Toks turizmo galimybių pristatymas Lietuvos ambasadoje Minske jau tapo tradiciniu ir kasmet rengiamas Minske vykstančios turizmo parodos „Otdych“ metu.

1346 litai – tokią sumą vidutiniškai sudaro turisto iš Baltarusijos kelionės išlaidos Lietuvoje. Vienos dienos išlaidos vidutiniškai sudaro apie 518 litų, t.y., daugiausiai iš visų kitų užsienio turistų Lietuvoje.

VTD duomenimis, 30 proc. Baltarusijos turistų Lietuvoje lanko draugus ir gimines, 24 proc. atvyksta verslo ir profesiniai reikalais, 21 proc.
– atostogauti, 20 proc. – apsipirkti. 94 proc. Lietuvą aplankiusių turistų čia atvyksta nebe pirmą kartą.

Ši verslo misija yra projekto „Lietuvos įvaizdžio gerinimas, žinomumo užsienio rinkose didinimas bei įvaizdžio priemonių, leidinių leidyba“ dalis. Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.