Print »  

Net du Japonijos turizmo apdovanojimai - Lietuvai

2017-09-22

Japonijos kelionių organizatorių asociacijos (JATA) organizuotuose trečiuosiuose Japonijos turizmo apdovanojimuose du kartus nuskambėjo Lietuvos vardas.Pirmasis apdovanojimas skirtas Valstybiniam turizmo departamentui už ilgalaikį ir sėkmingą bendradarbiavimą su Latvija ir Estija pristatant Baltijos regioną Japonijoje ir auginant turizmo srautus iš Tekančios saulės šalies.Antrasis apdovanojimas skirtas VŠį „Kaunas IN“ už diplomato Chiune Sugiharos atminimo kelią Kaune ir jo viešinimą. 

Lietuva šiuose apdovanojimuose nominuota pirmą kartą. Iš kitų Europos šalių šiemetinėje apdovanojimų ceremonijoje paminėta tik Prancūzija.

Japonijos kelionių organizatorių asociacija Japonijos turizmo apdovanojimus išdalijo rugsėjo 21-24 d.Tokijuje vykstančioje kasmetinėje tarptautinėje turizmo parodoje „Tourism Expo Japan“. Lietuvos turizmo galimybės bendrame Baltijos šalių stende čia pristatomos antrą kartą.
 
Šiemet Baltijos šalims čia yra skiriamas ypatingas dėmesys. Lietuva, Latvija ir Estija pristatomos didesniame stende, kuriame vyksta įvairūs pristatymai, seminarai, turistams siūlomos interaktyvios pramogos. Lietuvos stende 2018-ųjų Dainų šventę pristato Lietuvos Liaudies Kultūros centras. Taip  skleidžiama žinia apie atkurtos Lietuvos šimtmetį bei šventinius renginius, kuriuose laukiami ne tik vietiniai, bet ir turistai iš Japonijos.
 

Japonija yra prioritetinė tolimoji Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka ir srautai iš šios šalies pasižymi pastoviu augimu. Japonų turistų kelionių skaičius į Lietuvą 2016 m. siekė 24,8 tūkst. (+9,7 proc.). Japonai Lietuvoje 2016 m. išleido 10,7 mln. EUR, t.y. 3,9 proc. daugiau nei 2015 m. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.