Print »  

Oficialu: atidarytas Pasaulinio Gintaro Kelias Lietuvoje

2013-12-18

Gruodžio 17 d.  iškilmingo renginio metu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje paskelbti sėkmingiausi turizmo projektai 2013 Pasaulinio Gintaro Kelio atidarymo proga „Gintarinės vėtrungės“.

„Šį vakarą esate istorinio įvykio liudininkai. Šiandien - Pasaulinio Gintaro Kelio gimtadienis. Salėje – svečiai iš beveik 20 užsienio šalių iš 3 žemynų (Europos, Azijos, Afrikos). Tai įrodo, kad prieš dvejus metus Valstybinio turizmo departamento iškelta iniciatyva jau peržengė Europos ribas. Juk pagrindinis mūsų tikslas – kad Pasaulinis Gintaro Kelias apjungtų šalis visuose kontinentuose. Tai – unikalus analogų neturintis kelias, skirtas šiuolaikiniam turistui. Pasaulinis Gintaro Kelias yra ne geografinis, o rinkodarinis. Juo galima keliauti virtualiai, susipažįstant su gintaro paveldu skirtingose pasaulio šalyse. Esame be galo dėkingi JT PTO, be kurios paramos nebūtume turėję galimybių įgyvendinti šį projektą pasauliniu mastu. Rinkdami duomenis apie gintaro objektus bei paslaugas Lietuvoje dar kartą įsitikinome, kad turizmo sektorius Lietuvoje yra pats kūrybiškiausias ir tikrai gali nustebinti bei sudominti tiek vietos turistus, tiek svečius iš užsienio. O mūsų pajūrys – geriausias pavyzdys, kaip įmanoma turizme ir tradiciniais, ir netradiciniais būdais pritaikyti Lietuvos auksą gintarą“, - visus pasveikino Valstybinio turizmo departamento direktorė bei Pasaulinio Gintaro Kelio iniciatorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Ji pirmosios nominacijos „Už gintaro maršruto vystymą pajūryje“ nugalėtoju paskelbė Palangos savivaldybę ir vėtrungę įteikė Palangos merui Šarūnui Vaitkui.

 

„Už gintarinės Lietuvos garsinimą užsienyje“ apdovanota Jungtinių Tautų Pasaulio Turizmo Organizacija. Kiti nominantai buvo Olandijos ambasada, padovanojusi Vilniui naują „gintarinių“ tulpių veislę; Lietuvos generalinis konsulatas Kaliningrade už aktyvų turizmo iniciatyvų palaikymą bei Aplinkos ministerija, Lietuvos pristatymui EXPO parodoje Pietų Korėjoje parinkusi gintaro koncepciją.

 

Galerininkai Kazimieras ir Virginija Mizgiriai buvo pakviesti į sceną atsiimti gintarinės vėtrungės „Už nuopelnus kultūriniam turizmui pristatant gintarą“ iš juvelyrės Jurgos Lago rankų. Šios juvelyrės pagamintus autorinius gintaro papuošalus turi tokie pasaulio lyderiai kaip H.Clinton, C.Ashton, S.Lavrovas.  

 

Atvykstamojo turizmo kelionių organizatorius „Amber Tours“ pagerbtas „Už gintaro vardo populiarinimą turizmo versle“. Apdovanojimą direktorei Gintarei Antanėlytei įteikęs ūkio ministras E. Gustas pažymėjo, kad simboliška, jog Pasaulinio Gintaro Kelio atidarymas sutampa su Lietuvos narystės JT Pasaulio turizmo organizacijoje dešimtmečiu: „Tai – gerass įrodymas, kad narystė suteikia puikias galimybes efektyviai realizuoti iniciatyvas pasauliniu mastu ir kartu didinti šalies žinomumą. Džiugu, kad šiemet pagrindines Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį identifikuojančias žinutes, galime papildyti dar viena ir išdidžiai pristatinėti Lietuvą kaip šalį, kurioje prasideda Pasaulinis Gintaro kelias“.

 

Rekordine gintaro suknele ir karūna su gintaru pasipuošusi Mis Lietuva 2013 Rūta Elžbieta Matuzevičiūtė vėtrunge „Už originaliausią gintaro produktų paletę“ apdovanojo galerijos „Arza“ savininkus Žalimus. Jų kurta gintarine peteliške buvo pasipuošęs ir keliautojas bei žurnalistas Vytaras Radzevičius, vakarą vedęs kartu su Aušra Kilkuviene.

 

„Už gintaro pritaikymą sveikatingumo turizmui“ Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiskauskienė pasveikino „Vilnius SPA SANA“ Druskininkų kurorte generalinį direktorių Vladą Trinkūną. Viešbutyje ne tik įkurtas patentuotas analogų pasaulyje neturintis gintaro kambarys, bet ir bus teikiamos gintaro odontolodijos paslaugos. Šias inovacijas TV reportaže pristatė profesorius Petras Dagilis.

 

Garbės vėtrungę „Už gintaro gyvenimo metraštį, vedamą jau 50 metų“ kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė Palangos gintaro muziejaus vedėjai Vilijai Macienei.

 

Fotografas Marius Jovaiša turėjo galimybę priminti savo sukurtą gintarinės Lietuvos ženklą su Vyčiu sveikindamas gidą bei gintaro žveją Igorį Osnač, nominacijos „Gintaru pažymėtas likimas“ nugalėtoją. Į gintarinę vėtrungę šioje nominacijoje taip par pretendavo juvelyras iš Telšių Alfredas Jonušas bei nidiškis gintaro meistras Algirdas Marčius, kuriantis gintaro amuletus.

 

Įteikiant vėtrungę „Už išradingą gintaro pritaikymą turizmui“ Šarūnui Davainiui į sceną kopė ne tik verslininkas V. Matijošaitis, bet ir jo gintarais papuoštas šuo Broškė.

 

Lietuvos krepšinio federacijos direktorius Mindaugas Špokas, „Už gintaro populiarinimą sporto turizme“ pasveikintas krepšininkų masažuotojo Juozo Petkevičiaus, atskleidė, kad dažnam krepšininkui gintaro gabalėlis tampa talismanu, kurį pasiima į rungtynes. Be to, Krepšinio muziejuje Joniškyje galima apžiūrėti gintarais puoštus krepšinio čempionatų medalius. Scenoje M.Špokui draugiją palaikė ir EuroBasket 2011 simbolis Amberis.

 

Pasaulį apkeliavusios jachtos „Ambersail“ kapitonas Paulius Kovas „Už tolimiausią ir garsiausią baltiško gintaro kelionę“ pagerbė alpinistą Vladą Vitkauską, kiekvienoje įveiktoje viršukalnėje, tarp jų ir Evereste, paliekantį baltiško gintaro. Primintas ir faktas, kad gintaro gabalėlis pateks ir į kosmosą su pirmuoju lietuvišku palydovu.

 

Renginio metu dalyviai ir svečiai sulaukė ir sveikinimų teletiltu iš Liepojos, Kaliningrado gintaro kasyklų bei JT PTO būstinės Madride, iš kur linkėjimus visiems siuntė generalinis sekretorius Taleb Rifai.

 

Tikimasi, kad renginyje pristatyti išskirtiniausi Pasaulinio Gintaro Kelio Lietuvoje objektai skatins keliauti po Lietuvą, ją pažinti ir iš naujo atrasti gintarą.

 

Sėkmingiausių turizmo projektų 2013 apdovanojimų ceremonijos metu buvo sustabdytas ir balsavimas miestų varžytuvėse “Likeable Lithuania” projekte. Daugiausia balsų surinko Druskininkai. Kurorto merui Ričardui Malinauskui žymiausio druskininkiečio M.K.Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas įteikė simbolinę kapsulę įkasti į “LIKE” skulptūros pamatus.

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.