Print »  

Palinkėjimai moksleiviams ir mokytojams: gero kelio ne tik po mokslo pasaulį!

2016-09-02

Mokytojai – puikūs kelionių po mokslo ir žinių pasaulį vadovai, tačiau Rugsėjo 1-osios proga Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) komanda pirmą kartą nusprendė pasveikinti visus šalies moksleivius ir jų mokytojus sudarydama naujų, įdomių vietų ir turistinių idėjų Lietuvoje sąrašą mokyklinėms ekskursijoms. 

„Prieš savaitę departamente lankėsi programos „Moksleiviai – į Vyriausybę 2016“ dalyviai. Jie užsiminė, kad mokyklinės ekskursijos yra visų labai laukiamos, tačiau dažnai pristinga idėjų, ką įdomaus ir, svarbiausia, dar nematyto galima Lietuvoje aplankyti, todėl labai dažnai vykstama į tas pačias turistines vietas arba kelionių visai atsisakoma. Tai mus ir paskatino mokslo metų pradžios proga moksleiviams ir mokytojams, kurie dažniausiai inicijuoja popamokines išvykas, padovanoti visą sąrašą kelionėms po šalį ir nuotykiams įkvepiančių pasiūlymų“, - idėją pristato VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė.

  • Naktiniai žygiai ir kiti nuotykiai Gamtos mokyklose

Lietuvoje yra 30 regioninių bei 5 nacionaliniai parkai, ir penkiuose iš jų – Aukštaitijos, Dzūkijos nacionaliniuose, Sirvėtos, Kauno marių ir Varnių regioniniuose parkuose – veikia Gamtos mokyklos. Čia natūralioje aplinkoje vyksta „žaliosios pamokos“ apie augalus ir gyvūnus, kraštovaizdžio ypatumus, gali būti suteikiama nakvynė. Kauno marių regioniniame parke esančiame Kadagių slėnyje organizuojami naktiniai žygiai stebėti šikšnosparnių, klausyti pelėdų. Gausybė informacijos apie neatrastus Lietuvos gamtos lobius – tik pernai duris atvėrusiame moderniame Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre Sapiegų rūmų komplekse Vilniuje. Tai gali būti pirma nuotykių kupinos kelionės po Lietuvos parkus stotelė.

  • Lietuviškojo Robino Hudo buveinė ir kitos dvarų paslaptys

Ar yra tekę girdėti, kad Pakruojo dvare Lietuvoje yra filmuota juosta apie Tadą Blindą ir net saugomi šio „svieto lygintojo“ ... ūsai? Negana to, šiame didžiausiame Lietuvos dvare vedamos teminės ekskursijos, pavyzdžiui, „Dvariškas gyvenimas – špyga taukuota“ su apsilankymu Baudžiavos laikų bausmių muziejuje, pajodinėjimu ant žemaitukų ir Blindos blynų degustavimu. O ar yra tekę pačioje Ukmergės pašonėje pasisvečiuoti pirmojo prezidento Antano Smetonos dvare, kurį jam 60-mečio proga padovanojo Lietuvos gyventojai? Arba suskaičiuoti stygas ant Vinco Kudirkos smuiko, kuriuo, sakoma, pirmąkart buvo sugrota „Tautiška giesmė“ Paežerių dvare (Vilkaviškio raj.)? O štai grožintis Plungės dvaro (vieno gražiausių šalyje, net vadinamu Žemaitijos Versaliu) sodybos parku mokytojai negalės drausti moksleiviams naudotis mobiliaisiais telefonais, nes parkas paverstas „išmaniąja zona“ su teminiais virtualiais maršrutais. Daugelyje dvarų nepavyks laikyti rankų kišenėse: svečiai raginami mokytis gaminti saldainius (Kretingos dvaro saldaininėje), žaisti kroketą (Rokiškio dvaras) ar kitaip įsijausti į dvarininkų gyvenimą. Lietuviškų dvarų paveldas – išties intriguojanti idėja ekskursijai su klasės draugais. Tai gali tapti tikru atradimu daugeliui ir galbūt net įkvėpti kitokiam požiūriui į Lietuvos istorijos pamokas.

  • Sniegas vasarą ir raguotas desertas

Žinoma, ekskursijų metu verta grįžti ir į jau aplankytas bei geras žinomas turistines vietas, bandant į jas pažiūrėti kitu žvilgsniu, nes turizmo sektorius yra labai kūrybingas ir nuolat įgyvendina netikėtas idėjas. Pavyzdžiui, Laimės žiburys ar Arklio muziejus Anykščiuose daugelio aplankyti jau net ne vieną kartą, tačiau vietinis Lajų takas medžio viršūnėse arba Labirintų parkas, vienintelis tokio tipo visose Baltijos šalyse, gali maloniai nustebinti. Populiarųjį Druskininkų kurortą vertėtų apžiūrėti iš 45 metrų aukštyje lynais skraidinančių gondolų. Išlipus slidinėjimo arenoje, kurią puošia rekordinė „Like“ skulptūra, galima net vasarą pasidžiaugti sniegu. O Jaskonių kaime, visai netoli kurorto, derėtų ne tik užsukti į šakočių muziejų, bet ir pabandyti kepti ir vėliau su klase skanauti raguotą skanėstą. Pajūryje verta sugrįžti į atnaujintą Ventės ornitologinę stotį, kurioje net galima pabandyti patiems žieduoti paukščius. Pora turistinių naujovių sostinėje: interaktyvus Valstybės pažinimo centras LR Prezidentūroje; pirmas filmų turizmo maršrutas pagal Lietuvoje filmuotą britų serialą „Karas ir taika“, kt.

Planuojant mokyklines ekskursijas VTD siūlo nepamiršti susipažinti ir su turizmo informacijos centrų (TIC) informacija, panaršyti tinklalapyje www.Lithuania.travel arba socialinių tinklų profilyje „Likeable Lithuania“. Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.