Print »  

Panevėžyje apsilankęs V. Radzevičius ir M. Starkus išbandė ir aktoriaus profesiją

2018-11-19

Sekmadienio rytą TV3 televizijos žiūrovai gali keliauti po Lietuvą. Kartu su garsiausiais Lietuvos keliautojais Martynu Starkumi, Vytaru Radzevičiumi ir Turizmo departamentu jie aplanko vis kitą šalies miestą. Šį kartą tai bus Panevėžys. 

Paskutinį kartą šiame mieste M. Starkus ir V. Radzevičius lankėsi prieš keletą metų. Laidos metu keliautojai apsilankys vietose, apie kurias žino net ne visi miestiečiai. Laida nepraeis ir be kulinarinių nuotykių. V. Radzevičius gamins... čeburekus, kurie , sakoma, Panevėžyje yra patys skaniausi!

 

„Aplink Lietuvą. Miestai“ laidos vedėjai aplankys stiklininką Remigijų Kriuką. Jis papasakos apie Panevėžyje gimstančius stiklo gaminius, kurie yra eksportuojami į visas pasaulio šalis. O įvairiose parodose jais žavisi daugybė meno mylėtojų. M. Starkus ir V. Radzevičius nepraleis progos patys išbandyti stiklininko amato.

 

„Stiklo pūtimas nuo pat  vaikystės man yra kažkas tokio, paslaptingo. Niekada gyvenime nesu bandęs to daryti. Apšilimui pabandėme padaryti stiklo dirbinį. Kažką tempėme, karpėme, bet gavosi nesąmonė. Gal ir galima buvo įžiūrėti gėlės žiedą. Visą gyvenimą galvojau, kad  privalau tai kada nors padaryti“, – kalbės M. Starkus.

 

Nepralenks keliautojai ir unikalaus objekto – Tūkstančio raktų uosio,   vadinama teisybės medžiu. Laidos žiūrovai sužinos, kodėl gyventojai jį taip praminė. Prikalus raktą prie medžio, reikia sugalvoti norą ir niekam jo nesakyti. Kitaip noras neišsipildys. Raktelius prie medžio prikala ir jaunavedžiai, tikintys šiuo ritualu. Be to, sodybos kieme yra akmuo, ant kurio, tikima, atsisėdus moterys susilaukia stiprių vaikų.

 

M. Starkus ir V. Radzevičius apsilankys ir senienų muziejuje. Ekskursiją jiems praves ponas Klementas Sakalauskas – muziejaus įkūrėjas. „Žmonija yra išradusi visokių keistų dalykų, kurie buvo praeityje, o dabar nebereikalingi. Tačiau kažkada jie veikė, žmonės jais naudojosi. Kartais  tokiuose muziejuose tave pasitinka stulbinantys atradimai. Akys raibsta nuo to, ką gali pamatyti. Unikali kolekcija rodo technikos raidą, labai įdomu ją apžiūrėti“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

 

Legendiniame Juozo Miltinio dramos teatre keliautojus pasitiks režisierius Artūras Areima. Tiek Martynas, tiek Vytaras šiame teatre lankysis pirmą kartą, todėl su dideliu susidomėjimu apžiūrės garsųjį Panevėžio objektą, jo užkulisius, sceną. Keliautojams teks nemenkas išbandymas. Neatvykus į darbą vienam aktoriui, jiems net teks įsijausti į vaidmenį ir dalyvauti spektaklio „Aklieji“ repeticijoje.

 

„Aplink Lietuvą. Miestai“ – sekmadieniais, 11.30 val. Per TV3 televiziją!

 

Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR biudžeto lėšų. Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.