Print »  

Panevėžyje apsilankęs V. Radzevičius ir M. Starkus išbandė ir aktoriaus profesiją

2018-11-19

Sekmadienio rytą TV3 televizijos žiūrovai gali keliauti po Lietuvą. Kartu su garsiausiais Lietuvos keliautojais Martynu Starkumi, Vytaru Radzevičiumi ir Turizmo departamentu jie aplanko vis kitą šalies miestą. Šį kartą tai bus Panevėžys. 

Paskutinį kartą šiame mieste M. Starkus ir V. Radzevičius lankėsi prieš keletą metų. Laidos metu keliautojai apsilankys vietose, apie kurias žino net ne visi miestiečiai. Laida nepraeis ir be kulinarinių nuotykių. V. Radzevičius gamins... čeburekus, kurie , sakoma, Panevėžyje yra patys skaniausi!

 

„Aplink Lietuvą. Miestai“ laidos vedėjai aplankys stiklininką Remigijų Kriuką. Jis papasakos apie Panevėžyje gimstančius stiklo gaminius, kurie yra eksportuojami į visas pasaulio šalis. O įvairiose parodose jais žavisi daugybė meno mylėtojų. M. Starkus ir V. Radzevičius nepraleis progos patys išbandyti stiklininko amato.

 

„Stiklo pūtimas nuo pat  vaikystės man yra kažkas tokio, paslaptingo. Niekada gyvenime nesu bandęs to daryti. Apšilimui pabandėme padaryti stiklo dirbinį. Kažką tempėme, karpėme, bet gavosi nesąmonė. Gal ir galima buvo įžiūrėti gėlės žiedą. Visą gyvenimą galvojau, kad  privalau tai kada nors padaryti“, – kalbės M. Starkus.

 

Nepralenks keliautojai ir unikalaus objekto – Tūkstančio raktų uosio,   vadinama teisybės medžiu. Laidos žiūrovai sužinos, kodėl gyventojai jį taip praminė. Prikalus raktą prie medžio, reikia sugalvoti norą ir niekam jo nesakyti. Kitaip noras neišsipildys. Raktelius prie medžio prikala ir jaunavedžiai, tikintys šiuo ritualu. Be to, sodybos kieme yra akmuo, ant kurio, tikima, atsisėdus moterys susilaukia stiprių vaikų.

 

M. Starkus ir V. Radzevičius apsilankys ir senienų muziejuje. Ekskursiją jiems praves ponas Klementas Sakalauskas – muziejaus įkūrėjas. „Žmonija yra išradusi visokių keistų dalykų, kurie buvo praeityje, o dabar nebereikalingi. Tačiau kažkada jie veikė, žmonės jais naudojosi. Kartais  tokiuose muziejuose tave pasitinka stulbinantys atradimai. Akys raibsta nuo to, ką gali pamatyti. Unikali kolekcija rodo technikos raidą, labai įdomu ją apžiūrėti“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

 

Legendiniame Juozo Miltinio dramos teatre keliautojus pasitiks režisierius Artūras Areima. Tiek Martynas, tiek Vytaras šiame teatre lankysis pirmą kartą, todėl su dideliu susidomėjimu apžiūrės garsųjį Panevėžio objektą, jo užkulisius, sceną. Keliautojams teks nemenkas išbandymas. Neatvykus į darbą vienam aktoriui, jiems net teks įsijausti į vaidmenį ir dalyvauti spektaklio „Aklieji“ repeticijoje.

 

„Aplink Lietuvą. Miestai“ – sekmadieniais, 11.30 val. Per TV3 televiziją!

 

Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ finansuojamas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR biudžeto lėšų. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.