Print »  

Parodoje „ADVENTUR“ VTD siūlys pabraidyti po lazerinį tvenkinį iš ateities miesto Holivudo filme „Debesų žemėlapis“

2013-01-29

Žaliuojantys medžiai, pievos kilimas, skaistus dangus, parko suoliukai, rotonda su čiurlenančio vandens fontanu, miško garsai, ledų vežimėlis, balionus pučiantis klounas... Tokią vasaros oazę pačiu viduržiemiu kuria Valstybinis turizmo departamentas vasario 1 d. debiutuosiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“ LITEXPO rūmuose.

„Lietuva tiek patiems lietuviams, tiek turistams iš užsienio pirmiausia asocijuojasi su žaluma. Juk trečdalį Lietuvos ploto dengia miškai, didžiuosiuose miestuose gausu žaliųjų zonų, sparčiai vystomas pasaulyje šiuo metu itin perspektyvus ekoturizmas. Parodoje „Adventur“ novatoriškomis priemonėmis siekėme sukurti zoną, kurioje lankytojai, ypač šeimos su vaikais, galėtų praleisti daugiau laiko: prisėsti ant suoliuko, paragauti ledų, papozuoti dailininkui, pasidaryti šeimos nuotrauką su tautiniais rūbais, sudalyvauti protmūšyje. Neatsiejamas turizmo dalyvis Lietuvos kaimo turizmo asociacija parodos metu siūlys nacionalinio kulinarinio paveldo degustacijas, pasirodymus rengs visi etnografiniai Lietuvos regionai,“ - pasakoja VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pasak jos, pasisėmęs patirties įvairiose tarptautinėse parodose, VTD siekia pristatyti Lietuvą labai inovatyviai ir atraktyviai, nauju rakursu pažvelgti į natūralią jos gamtą, turistinius išteklius. Stende boluos 120 kv.m pločio dangus, sklis miško kvapai ir garsai, bus galima pabraidyti po lazerinį žuvelių knibždantį tvenkinį. Tokį buvo galima išvysti naujausio „Matricos“ režisierių A. ir L. Wachowski filmo „Debesų žemėlapis“ ateities mieste.

VTD stende daugiausia dėmesio skiriama šeimoms su vaikais. Jos galės pasigrožėti japonišku sodeliu, atsigaivinti tyru lietuvišku vandeniu, nusifotografuoti su realaus dydžio J. Valančiūno figūra, pabandyti laimėti prizų protmūšiuose apie Lietuvą, elektroniniu paštu gauti modernų planšete pieštą šaržą.

Visame stende bus laisva prieiga prie beveilio interneto.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.