Print »  

Pasaulinės žiniasklaidos atstovai nebeklausia, kas arba kur yra Lietuva

2013-07-04

„Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad Lietuvos forma panašį į Afrikos?“, - „Ramblers Worldwide Holidays“ tinklaraštyje žavisi Kinga Sobiak. Ir priduria, kad Lietuva yra fenomenas, o kelionė po ją patirtis, kurios privalai nepraleisti.

„Nebespėjame fiksuoti visų tarptautinėje žiniasklaidoje pasirodančių atsiliepimų apie Lietuvos turistines galimybes, o norinčius dalyvauti mūsų organizuojamuose pažintiniuose turuose jau turime įspėti, kad šios vasaros grafikas perpildytas – beveik kiekvieną savaitę priimame žurnalistų grupes, ruošiame joms individualias programas. Tai, kad daugėja žurnalistų, turinčių išsamių žinių apie Lietuvą ir net pageidaujančių susitikimų su konkrečiais asmenimis ar apsilankymų konkrečiose vietose, rodo, kad Lietuva išties jau pripažįstama kaip turistinė destinacija, ir vis mažėja žmonių, dar nežinančių, kur ji yra,“ - pasakoja Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R.Balnienė.  

Šiandien Lietuvoje vizitą pradeda „China Daily“ žurnalistai. Be oficialių susitikimų ir dalyvavimo Lietuvos pirmininkavimo ES renginiuose, jie pageidavo išmokti kepti tradicinį lietuvišką pyragą šakotį ir daugiau sužinoti apie Baltijos gintaro apdirbimą. Birželio mėnesio pabaigoje reportažus Lietuvoje kūrusi „France 2“ televizijos laidos „Telematin“ kūrybinės grupės prašymu į turo programа buvo įtrauktas dalyvavimas Joninių šventėje Kernavėje, plaukimas baidare Vilnele, kopimas į Trijų Kryžių kalną. Kitа savaitę Grūto parką aplankys ir su jo įkūrėju specialiai susitiks Australijos dienraščio „Herald Sun“ atstovas.

Žiniа apie Viduržiemio atmosferą Lietuvos pajūryje paskleidė vokiečių žurnalistai, dalyvavę VTD organizuotame pažintiniame ture – itin palankios jų publikacijos pasirodė „BizTravel“, „Südwest Presse“ leidiniuose. Dėmesys į Lietuvos turistines galimybes atkreiptas ir didžiausiame Izraelio kelionių portale lametayel.co.il, itališkame „VOGUE“, JAV kelionių žurnalistų tinklaraščiuose, švedų portale insiderplus.se ir kt.

Šiuo metu planuojamos Taivano, Islandijos, Rusijos, Kazachstano, Portugalijos, Lenkijos žurnalistų pažintinių turų po Lietuvą programos.Rugpjūtį Lietuvoje lankysis „The Daily Telegraph“ žurnalistas, Italijos kelionių žurnalo „Dove“ atstovas su fotografu, „Food and Travel“ žurnalistai iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos avialinijų žurnalo „N by Norwegian“ žurnalistai.

Šiemet pažintiniuose turuose po Lietuvа jau sudalyvavo apie 150 užsienio žiniasklaidos atstovų (perpus daugiau, nei 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu) iš įvairių pasaulio šalių: Prancūzijos, Kinijos, JAV, Švedijos, Belgijos, Rusijos, Vokietijos, Kroatijos, Japonijos, Danijos, Ukrainos, Airijos, kt.


Projektas VP3-1.3-ŪM-04-V-07-002 „Konkurencingų Lietuvos turizmo produktų bei paslaugų pardavimo skatinimas užsienio rinkose“, kurį vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.