Print »  

Pasaulinio Gintaro Kelio Lietuvoje atidarymo proga - sėkmingiausi turizmo projektai 2013

2013-12-17

Šiandien 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje – sėkmingiausių turizmo projektų 2013 apdovanojimų ceremonija Pasaulinio Gintaro Kelio atidarymo proga „Gintarinės vėtrungės“.

Į Lietuvą atvykę turizmo lyderiai iš viso pasaulio, garbingi svečiai iš LR Seimo, Vyriausybės, ambasadų, savivaldybių, turizmo informacijos centrų, Lietuvos turizmo verslo atstovai bei „Lietuvos ryto TV“ žiūrovai taps ypatingo istorinio įvykio liudininkais – bus atidarytas Pasaulinis Gintaro kelias Lietuvoje.

 

Iškilmingo renginio metu bus pristatyti Lietuvos Gintaro Kelio objektai, tiesiogiai ir netiesiogiai, kūrybiškai, susiję su gintaro paveldu, jo pritaikymu, panaudojimu. Išskirtiniausios „gintarinės idėjos“, originaliausi gintaro meistrai, teminio turizmo inovacijos bus apdovanotos gintarinėmis vėtrungėmis už indėlį į Pasaulinio Gintaro Kelio vystymą Lietuvoje bei gintaro kultūros puoselėjimą. Tarp 11 nominacijų tokių kaip „Už nuopelnus kultūriniam turizmui pristatant gintarą“, „Už gintaro vardo populiarinimą turizmo versle“, „Už originaliausią gintaro produktų paletę“, „Už gintaro pritaikymą sveikatingumo turizmui“, yra ir „Gintaru pažymėtas likimas“ bei „Už tolimiausią ir garsiausią baltiško gintaro kelionę“.

 

„Pamatysite, kokie lietuviai darbštūs ir išradingi. Keliauti „Gintaro keliu“ kviesime ne tik užsieniečius, bet ir pačius lietuvius. Pasiūlysime daug „gintarinių“ idėjų, kaip leisti turiningą laisvalaikį į Lietuvą atėjus žiemai. Vargu, ar daug kas žino apie gintaro žvejybą pajūryje, gintaro kambarį mūsų kurorte ar gintaro meniu“, – stebėti renginį, kuris bus tiesiogiai transliuojamas per „Lietuvos ryto TV“, kviečia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. R. Balnienė.

 

Pasak Pasaulinio Gintaro Kelio idėjos iniciatorės R. Balnienės, tapti pasaulinio turistinio tematinio maršruto pradžia – didelis pasiekimas, kurio Lietuva siekė dvejus metus: „Brandindami mintį, kaip mūsų šaliai, apsuptai kur kas didingesnių ir turtingesnių kaimynių, išsiskirti, supratome, kad gintaras yra tai, kuo galime didžiuotis. Pasaulinio Gintaro kelio idėją pristatėme Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijai ir sulaukėme didžiulės  jų paramos. Organizacijos vadovų manymu, ši iniciatyva, kurios tikslas – apjungti visų žemynų šalis ir pasiūlyti šiuolaikiniam turistui atraktyvų bei inovatyvų būdą keliauti, padės Lietuvai įsitvirtinti pasaulio turizmo žemėlapyje. Nuo šiol žinutes apie Lietuvą kaip patrauklią turistinę kryptį papildys dar viena: Lietuva – tai šalis, kurioje prasideda Pasaulinis Gintaro kelias!“

 

Renginiui ypatingus pasirodymus ruošia koncertui susijungsiantis Šorenos ir Merūno duetas, Veronika Poviionienė, Jeronimas Milius, Erika Jennings ir Jurgis Didžiulis, Rūta Ščiogolevaitė, Karina Skambinė, Ilja Aksionovas, ir kt. Įspūdžius sustiprins ir "gyvos" gintaro iliustracijos.

 

ŽINIASKLAIDOS DĖMESIUI. Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje! Nuo 18 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos 2 aukšte veiks spaudos centras. Daugiau informacijos tel. 8 616 17 476Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.