Print »  

Pasaulinio lygio turizmo ekspertai Vilniuje aptarė sparčiai populiarėjančios dalijimosi ekonomikos tendencijas

2016-05-26

Ketvirtadienį Vilniuje susirinkę pasaulio tradicinio turizmo verslo atstovai ir naujų technologijų naudotojai bei modernių turizmo paslaugų kūrėjai aptarė naujus verslo modelius ir informacijos bei komunikacijos technologijų įtaką tradicinių turizmo paslaugų teikėjams. Visuotinai pripažįstama, kad pasaulyje vyksta turizmo revoliucija ir keliavimas tampa nebe žmogaus poreikiu, o teise. 

Atidarydamas seminarą „Kintantys verslo modeliai: senųjų griūtis ir naujos galimybės“ ūkio ministras Evaldas Gustas pažymėjo, kad dalijimasis užima vis didesnę turizmo rinkos dalį ir konkuruoja su tradiciniais paslaugų teikėjais.

„Žmonės visada dalijosi ar keisdavosi turtu, paslaugomis, savo žiniomis ar sukaupta patirtimi, tačiau, sparčiai plintant skaitmeninėms naujovėms, dalijimasis įsitvirtintino internetinėje erdvėje ir įgavo pagreitį. Šiuolaikinių miestų transporto sistemos jau neįsivaizduojamos be dalijimosi automobiliais paslaugų – tokias sistemas turi didžiosios Europos sostinės, tokios kaip Berlynas, Paryžius, Roma, Londonas ir kitos. Vilnius jau turi automobilių dalijimosi paslaugą „CityBee“, Lietuvoje paslaugas teikia ir „Uber“, o apgyvendinimo paslaugas siūlo „AirBnb“, – kalbėjo E. Gustas

Pasak ministro, besinaudojantiems internetu ir siūlantiems paslaugas bei jų ieškantiems atsirado daugiau galimybių: siūlantieji internetinėje erdvėje turi neribotą potencialių vartotojų skaičių, o ieškantieji gali rinktis iš daugybės pasiūlymų ir taip susirasti būtent jų poreikius atitinkančias paslaugas, kurių galbūt neranda tarp tradicinių paslaugų teikėjų pasiūlymų.

„Vieni dalijimąsi laiko nauja grėsme ir taisyklių nepaisymu, vengimu mokėti mokesčius, kiti į ją žiūri kaip į naują galimybę, kaip į konkurenciją, kuri visada skatina paslaugų teikėjus pasitempti“, – sakė E. Gustas.

Jungtinių Tautų Pasaulinės turizmo organizacijos PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai pažymėjo, kad šiuo metu pasaulyje vyksta dvi revoliucijos – informacinių technologijų ir turizmo. T. Rifai teigimu, 21 amžių galima pavadinti turizmo amžiumi, nes keliauja kas septintas pasaulio gyventojas, o turistų skaičius nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos išaugo net 40 kartų. „Keliavimas tapo nebe žmogaus poreikiu, bet žmogaus teise“, – sakė T.Rifai.

Seminare dalyvavusi pasaulinės platformos „TripAdvisor“ direktorė ryšiams su verslu Helena Egan sakė, kad, įmonės atliktos apklausos duomenimis, žmonės linkę ir daugiau pinigų išleisti savo kelionėms – net trečdalis apklaustųjų šiais metais planuoja didinti savo kelionių biudžetą. Kita tendencija – šiandienos keliautojo pasirinkimą, kur važiuoti, didžiąja dalimi lemia šalies kultūra ir žmonės. „TripAdvisor“ apklausos duomenimis, pagal tai lankytiną šalį renkasi net 49 proc. žmonių. 21 proc. lankytiną šalį pasirenka atsižvelgdami į specialius kelionių organizatorių ar viešbučių pasiūlymus, dar 20 proc. pasirinkimą lemia reklama. 

Seminare taip pat dalyvavo pasaulinių platformų „BeMyGuest“, „Room Mate Hotels“, „ReviewPro“, „AirBnb“ ir kitų pasauliniu mastu turizmo srityje žinomų įmonių atstovai.

Šis seminaras – dalis š. m. gegužės 25–26 dienomis Vilniuje vykstančio 60-ojo PTO Europos regiono komisijos posėdžio, kurį organizavo Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su PTO. Šiais metais renginys subūrė rekordinį atstovaujamų valstybių skaičių per pastaruosius 5 metus. Posėdyje buvo diskutuojama aktualiausiais pasaulinio turizmo klausimais – nuo kintančios saugumo aplinkos iki tvariosios turizmo plėtros.

Ketvirtadienį ūkio ministras E. Gustas pasirašė Lietuvos bendradarbiavimo turizmo srityje susitarimus su San Marinu ir Albanija. Šalys sutarė stiprinti turizmo srityje veikiančių įmonių, organizacijų ir institucijų bendradarbiavimą, siekiant skatinti turizmo srities plėtrą. Šalys kiek galėdamos rems turizmo srities ekspertų mainus, dalijimąsi patirtimi, informacinių leidinių keitimąsi duomenimis apie turizmo objektus ir turizmo reklamine medžiaga, tarpusavio bendradarbiavimą profesinio rengimo srityje ir sudarys palankias sąlygas keistis informacija apie turizmo mokymo programas.

Susitarimą su Lietuva San Marino vardu pasirašė turizmo reikalų ir ryšių su valstybine viešųjų paslaugų korporacijos ministras T. Lonferninis, Albanijos vardu – Albanijos ekonominės plėtros, turizmo ir verslumo viceministrė A. Karapici.

Lietuva PTO nare tapo pirmoji iš Baltijos šalių 2003 metais. 2015 m. pirmą kartą šalies istorijoje Lietuva išrinkta Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono komisijos vicepirmininke ir atstove Europai minėtos organizacijos Darniojo turizmo komitete.

PTO – tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. 2003 m. PTO reorganizuota į Jungtinių Tautų specializuotąją agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, tvaraus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 157 tikruosius, per 400 prisijungusiųjų ir 7 asocijuotuosius narius.

2015 m. Lietuvos pajamos iš atvykstamojo turizmo sudarė 1,18 mlrd. EUR, tai 3,2 proc. daugiau nei 2014 m. Turistų skaičius Lietuvos apgyvendinimo įstaigose 2016 m. I ketvirtį siekė 468,8 tūkst. – tai 12,2 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.