Print »  

Pasaulio mokslininkai: „Galbūt mes be reikalo sėdime laboratorijose, kai gintaras turi tiek gydomųjų savybių“

2012-09-14

„Lietuviškasis auksas neturi karatų, bet yra ypač vertingas ir unikalus. Lietuviai savo auksu vadina gintarą, kuris vienintelis iš 250 pasaulyje randamų gintaro rūšių sudėtyje turi 8 proc. gintaro rūgšties, o Baltijos jūra – vienintelė jūra, į krantus išmetanti gintaro“. Taip šiа savaitę „Life Sciences Baltics 2012“ konferencijoje dalyvaujantiems mokslininkams Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD) pristatė baltiškаjį gintarą ir jo panaudojimo turizme galimybes.

Kai kurie iš kelių šimtų susirinkusių mokslininkų buvo nustebinti sužinoję apie gintaro kilmę ar jo pritaikymą ne tik juvelyrikoje. Jie išgirdo, kad gintaro rūgštis, pasižyminti priešuždegiminėmis, antikancerogeninėmis, imunitetą stiprinančiomis savybėmis, yra naudojama ne tik kulinarijoje skaninant obuolių sūrius ar karamelę, bet ir kosmetikoje gaminant pudrą, kremą, ir medicinoje, kuriant priešvėžinius medikamentus. Tai išgirdę tiek užsienio, tiek Lietuvos mokslininkai juokavo, kad jiems derėtų dirbti ne užsidarius sudėtingų tyrimų laboratorijose, o labiau išnaudoti gerаsias gintaro savybes.

Konferencijos „Life Sciences Baltics 2012“ dalyviai taip pat buvo raginami paragauti sakais atsiduodančios gintaro trauktinės ar su žymiаja kiniečių arbata lyginamos gintarinės arbatos, jiems pristatyti gintariniai smilkalai, muilas, aliejus. Vėliau mokslininkams buvo pademonstruota ir gintaro suknelė.

„Visi šie unikalūs produktai ir kitos turizmo paslaugos, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su gintaru, jo paveldu, apdirbimu, bus pristatytos šiuo metu kuriamoje pasaulinio turistinio maršruto „Gintaro kelias“ interneto svetainėje. Joje Lietuvos gintaro prezentacija bus pavyzdinė, todėl kruopščiai renkame medžiagą, bendraujame su turizmo informacijos centrais, verslo asociacijomis ir, patalpinę surinktą informaciją, tikimės nustebinti turistus iš viso pasaulio, sudominti juos ir sukurti papildomą perspektyvų traukos į Lietuvą objektą“, - tvirtina VTD direktorė R. Balnienė.

Virtualaus rinkodarinio gintaro „žemėlapio“, kuris apims šalis visuose žemynuose, iniciatyva buvo pristatyta šią vasarą VTD ir Jungtinių Tautų Pasaulinė turizmo organizacijos konferencijoje. Šiuo metu oficialūs projekto partneriai yra Rusija, Ukraina, Latvija, Baltarusija ir Vokietija. „Life Sciences Baltics 2012“ konferencijos dalyviai taip pat buvo paraginti grįžę informuoti savo šalies atstovus apie galimybę prisijungti prie pasaulinio „Gintaro kelio“.

„Life Sciences Baltics 2012“ – tarptautinio masto gyvybės mokslų forumas Vilniuje, kuriame dalyvauja ekspertai iš viso pasaulio. Jo metu pristatomas Lietuvos biotechnologijų, medicinos ir gyvybės mokslų potencialas tarptautinei visuomenei. Tai – pirmas tokio pobūdžio renginys Lietuvoje ir didžiausias Baltijos šalyse.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.