Print »  

Per dvejus metus Lietuvos gidų šeima padidėjo trečdaliu

2008-02-22 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Vasario 22 – 23 dienomis Lietuva Vilniuje minės Pasaulinę gidų dienа. Iki šiol gidų dienos renginiai vyko Kaune, tačiau šiemet  Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos ir Lietuvos gidų sаjunga nusprendė šiа dienа minėti rotacijos principu – kaskart gidus kviesti vis kitame mieste. Vilniuje gido dienos renginiai vyks dvi dienas, kad kuo daugiau specialistų iš kitų šalies miestų galėtų dalyvauti specialiai rengiamuose seminaruose ir paskaitose. Geriausiai 2007 metais dirbusiems gidams bus įteikti sėkmingiausių Lietuvos gidų apdovanojimai.

 Lietuvoje gidų paslaugas gali teikti asmenys, turintys verslo liudijimа, įregistravę įmonę arba dirbantys įmonėse ar įstaigose, teikiančiose turizmo paslaugas. Gidai gali dirbti tik turėdami kvalifikacijа patvirtinančius pažymėjimus, kuriuos Profesinės kvalifikacijos vertinimo komisijos teikimu išduoda Valstybinis turizmo departamentas. Lietuvoje šiuo metu yra 2020 gidų, registruotų Turizmo departamente. Jie gali turėti antrа, pirmа arba aukščiausiаjа kategorijа. Lietuvoje yra 1554 antros kategorijos, 108 pirmos kategorijos ir 358 aukščiausios kategorijos gidai. Gidai dažniausiai yra tie žmonės, kurie atveria vartus į šalį ir jа reprezentuoja. Todėl labai svarbu, kad jų pateikiama informacija būtų aktuali, atitinkanti šiandienos reikalavimus. Ne mažiau svarbu, kad gidai būtų savo šalies patriotai, sugebantys parodyti geriausias ir stipriausias Lietuvos puses. Siekiant kuo aukštesnės Lietuvos gidų kvalifikacijos, Valstybinis turizmo departamentas visus metus inicijuoja Lietuvos gidų visuomeninių organizacijų vadovų susitikimus, skatina gidus kelti kvalifikaciją rengia seminarus, mokomаsias ekskursijas, su Vilniaus turizmo informacijos centru organizuoja gidų tobulinimosi kursus.

2007 metais Lietuvoje buvo išduoti 322 gidų pažymėjimai - 33 procentais daugiau nei 2005 m. Lyginant su 2004 metais, gidų Lietuvoje pagausėjo 90 proc. Akivaizdu, kad gido bei kelionių vadovo profesija tampa vis populiaresnė. Iš dalies tai lemia viso turizmo sektoriaus augimas ir didėjanti turizmo informacijа teikiančių specialistų paklausa.

Pasaulinė gidų diena Pasaulinės gidų asociacijų federacijos nutarimu minima nuo 1990 metų. Lietuvoje ji pažymima jau šeštus metus.

 

 Rūta Dirsienė, t. 245 45 11

r.dirsiene@tourism.lt

 

Daugiau informacijos: Kęstutis šetkus, t. 210 86 33

k.setkus@tourism.ltValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.