Print »  

Per Kalėdas Vilnius vilios šviesų instaliacijomis, aromatais ir interaktyviomis pramogomis

2012-12-21

Kas privers vilniečius ir sostinės svečius per šventinius šalčius iškišti nosis į lauką? Į veiksmą įtraukiančios pramogos tiesiogine šių žodžių prasme. Virtęs tikru žiemos pasakų miestu, snieguose paskendęs Vilnius pateiks daugybę stebuklingų staigmenų. Nuo gruodžio 25 d. sekant kalėdinių pramogų žemėlapiu ir vaikštanti išpuoštomis centrinėmis gatvėmis nuotykiai lauks ir vaikų, ir suaugusių. Rotušės aikštėje bus galima pasimėgauti gardžiausiais skanėstais ir jų aromatais, pamatyti inovatyvių projekcijų ir modernių šviesos instaliacijų, tiesiogiai pabendrauti su Kalėdų Seneliu, įsitaisiusiu Katedros bokšte.

„Lietuvos sostinė kasmet stengiasi nustebinti kalėdiniais renginiais ir ypatingomis atrakcijomis tiek miestiečius, tiek Vilniaus svečius. Džiaugiamės, kad šventinių renginių organizatoriams nepritrūksta originalių idėjų, kurios padeda pritraukti daug sostinės lankytojų, sulaukia užsieniečių dėmesio ir skatina gyventojų keliones net šaltuoju metų laiku “, – sakė Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė.

V. Kudirkos aikštėje pasitelkę interaktyvią projekciją – Kalėdų televizorių, Vilnių sveikins ir visus praeivius prie šių sveikinimų prisijungti kvies skirtingų pasakų herojai. Vakare išpuoštu Gedimino prospektu pasiekus Katedros aikštę bus galima pabendrauti su rezidenciją Katedros varpinės bokšte įsirengusiu Kalėdų Seneliu. Šis pasaulyje analogų neturintis moderniausiomis technologijomis sukurtas Kalėdų Senelis šventiniu laikotarpiu lauks visų, norinčių pasikalbėti, pasidalinti svajonėmis ir norais greta didžiausios kalėdinės eglutės Baltijos šalyse.

„Daugybė šių metų Vilniaus renginių – interaktyvūs, kviečiantys žmones prisijungti ir leidžiantys tiesiogiai pajusti šventinę nuotaiką, – sakė šventinių renginių sostinėje koordinatorė Vilma Balčiūnienė. – Kuriant programą orientuotasi į įvairaus amžiaus ir pomėgių žmones – stengtasi šventes įdomias padaryti visiems.“

Pakeliui link Rotušės aikštės Sirvydo skverelyje išdygs milžiniškų formų spalvingų ledinukų miškelis. Praeiti pro šalį neleis įspūdingos šviesos instaliacijos ir jų saldūs kvapai. Pastarieji vilios ir į Rotušės aikštėje įsikūrusį jaukų, įvairiais gardėsiais prekiaujantį Kalėdų miestelį. Jame bus galima pasmaguriauti tradicinių lietuviškų kepinių, šokolado, tradicinės lietuviškos virtuvės gaminių, įvairių gurmaniškų saldumynų, karštų gėrimų ir kitų skanumynų.

Pavargę vaikštinėti miestiečiai ir Vilniaus svečiai iki pat sausio 13 d. gali sėstis į elfų vairuojamą Kalėdų traukinuką ir apžiūrėti sostinės centrą patogiai keliaudami. Pernai didžiulio populiarumo sulaukęs traukinukas kasdien pajuda nuo Rotušės aikštės ir apsukęs ratą Pilies gatve, Gedimino prospektu pro Seimą grįžta atgal į centrinę aikštę. Pakeliui keleiviai galės išlipti pasirinktose stotelėse.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.