Print »  

Per pirmus devynis mėnesius Lietuvos apgyvendinimo įstaigose nakvojo beveik 1 mln. užsienio turistų

2013-11-26

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau - VTD) apibendrino šių metų devynių mėnesių apgyvendinimo rezultatus: sulaukta beveik 1 mln. (967,5 tūkst.) užsienio turistų arba 7,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

2013 m. sausio-rugsėjo mėn. iš didžiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų dviženkliu augimu pasižymėjo Baltarusija (+37 proc.), Jungtinė Karalystė (+18,6 proc.), Ukraina (+37,9 proc.), Norvegija (+13,8 proc.), JAV (+11,2 proc.) bei pagal turistų srautus ir toliau pirmaujanti Rusija (+16,4 proc.). Taip pat džiugina augantys turistų srautai iš antros pagal dydį rinkos – Vokietijos  (+0,6 proc.), 5-ą vietą užėmusios Latvijos (+6,8 proc.) bei 7-oje vietoje atsidūrusios Estijos (+3,6 proc.). Pozityvu, kad stabilizavosi turistų srautų mažėjimas iš 4-os pagal dydį Lenkijos (-1 proc.). Liūdina tokių svarbių rinkų kritimas kaip 10-os pagal dydį Italijos (-9,5 proc.) bei 8-os pagal dydį Suomijos (-13,7 proc.).

„Išlaikome beveik trigubai didesnius augimo tempus palyginus su Pasaulio turizmo organizacijos prognozuojamu metiniu augimu Europoje (2-3 proc.). Remiantis 2013 m. III ketv. statistiniais duomenimis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai kol kas nežymiai padidino apgyvendinimo įstaigų rezultatus. 2013 m. liepos-rugsėjo mėnesiais Vilniaus viešbučių ir motelių numerių užimtumas siekė 74,8 proc. arba 4,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2012 m.“ - teigia VTD direktorė Raimonda Balnienė.

Per pirmus devynis 2013 m. mėnesius Lietuvos viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose nakvojo 737,2 tūkst. lietuvių turistų arba 10,7 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Tokio didelio vietinio turizmo augimo dar nėra buvę.

Atsižvelgiant į šias tendencijas, VTD vertinimais užsienio turistų kelionių skaičius į Lietuvą šiemet turėtų augti apie 8 proc. ir viršys 2 mln.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.