- Teisinė informacija
- Teisės aktai
- Reguliavimo srities ir susiję teisės aktai
- Ūkio subjektų priežiūrą reglamentuojantys teisės aktai
- Tarpžinybiniai susitarimai
- Tarptautinis bendradarbiavimas
- Teisės aktų, reguliuojančių ūkio subjektų priežiūrą ir įtvirtinančių atitinkamų priežiūros sričių reikalavimus, sąrašas
- Teisės aktų įtvirtinančių kurorto ir kurortinės teritorijos statusui suteikti tvarkos aprašo nustatytus reikalavimus sąrašas
- Asmens duomenų apsaugą, reglamentuojantys teisės aktai
- Teisės aktų projektai
- Tyrimai ir analizės
- Teisės aktų pažeidimai
- Teisinio reguliavimo stebėsena
- Teisės aktai
- Paslaugos
- Nuorodos
- Naudinga informacija
Valstybinio turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos yra likviduotas ir nuo 2019 m. sausio 1 dienos veiklos nevykdo. Turizmo paslaugų teikėjų veiklos priežiurą (kelionių organizatorių pažymėjimų bei gido pažymėjimų išdavimas, apgyvendinimo paslaugų teikimas) atlieka Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Viešoji istaiga "Keliauk Lietuvoje" vykdo šalies turizmo rinkodarą tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Turizmo infrastruktūros vystymo ir turizmo politikos klausimai - Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
2017-06-27
Šiandien, birželio 27 d., 10 val., Turizmo departamentas kviečia į pirmą kartą šalyje organizuojamą seminarą apie turizmo paslaugų teikimą žmonėms su negalia ir aplinkos jiems pritaikymą "Turizmas prieinamas visiems: iššūkiai ir galimybės".
Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė: "Negaliu pamiršti vienos neįgaliųjų asociacijos atstovės žodžių, kad neįgalūs turistai yra įgalūs keliauti, ir tik nepakankamai pritaikyta infrastruktūra ar, galiausiai, dirbančiųjų turizmo sektoriuje požiūris, paverčia juos neįgaliais. Šis seminaras - vienas iš pirmų žingsnių bandant suvienyti jėgas su turizmo verslu ir drauge įveikti iššūkius siekiant turizmą paversti prieinamu visiems".
2016 m. Lietuvoje buvo 250 tūkst. neįgaliųjų. Tai sudaro net 9 % nuo visų 2,9 mln. Lietuvos gyventojų. Tad turizmo verslas tikrai turėtų neignoruoti šių keliautojų potencialo.
Pasak asociacijos „Europa be barjerų“, turizmo verslo atstovai, nekurdami palankių sąlygų keliauti žmonėms su negalia, neįžvelgia šioje turizmo rūšyje verslo galimybių. Keliavimas neįgaliesiems negali būti prilygintas nišinei turimo rūšiai. Tai – pelną generuojantis turizmo sektorius.