Print »  

Pirmajame pasauliniame sveikatingumo turizmo kongrese – Lietuvos sėkmės istorija

2013-10-10

400 turizmo administracijų vadovų bei turizmo verslo lyderių iš 44 šalių išgirdo apie Lietuvos pažangą sveikatingumo turizmo srityje. Lietuva – vienintelė valstybė iš Rytų Europos, pakviesta pristatyti sveikatingumo turizmo vystymo pavyzdį pirmajame istorijoje Pasauliniame sveikatingumo turizmo kongrese, kuris  spalio 4-6 d. vyko Naujajame Delyje.

„Sveikatingumo turizmas pasaulyje sugeneruoja 439 mlrd. dolerių bei sukuria 12 mln. darbo vietų. Sveikatingumo turistas išleidžia apie 250 dolerių, t.y. net 65 proc. daugiau nei vidutinis turistas. Be to, prognozuojama, kad sveikatingumo turizmo augimas Europoje per artimiausius 5 metus sieks 35 proc. Dėl šio ekonominio potencialo buvo nutarta pirmą kartą organizuoti kongresą, skirtą konkrečiai sveikatingumo turizmui, su tikslu apsvarstyti efektyviausias galimas šios turizmo srities vystymo strategijas, sveikatingumo turistų pritraukimo metodus“, - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Pasak jos, Lietuvoje sveikatingumo turistai (vietiniai ir užsienio) sudaro apie 10 proc. visų turistų, jų vidutinės vienos dienos išlaidos siekia 350 Lt. Pasaulio sveikatingumo lyderius, susirinkusius į kongresą, nustebino išgirsta informacija apie Lietuvos kurortą Druskininkus, įveikusius sezoniškumo problemą, sparti Birštono plėtra, išlaikytos kelių šimtų metų mineralinių kurortų tradicijos.

 

Buvusio Pasaulio kelionių ir turizmo tarybos prezidento ir vieno iš pagrindinių kongreso pranešėjų Jean Claude Baumgarten teigimu, sveikatingumo turizmas performuoja tradicinį turizmą – prie to itin prisideda ir XXI a. būdingas chroniškų ligų plitimas, šiuolaikinio gyvenimo tempo sukeliamas stresas: „Milijonai turistų kasmet keliaudami jau ieško ne tik pramogų, bet ir galimybių pagerinti savo fizinę, emocinę, dvasinę sveikatą. Sveikatingumo turizmo industrijos dalyviai turi ne tik aktyviai vykdyti teikiamų paslaugų sklaidą, bet ir prisiimti atsakomybę už didelę socialinę ir ekonominę šios turizmo srities reikšmę“.  Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.