Print »  

Pirmajame pasauliniame sveikatingumo turizmo kongrese – Lietuvos sėkmės istorija

2013-10-10

400 turizmo administracijų vadovų bei turizmo verslo lyderių iš 44 šalių išgirdo apie Lietuvos pažangą sveikatingumo turizmo srityje. Lietuva – vienintelė valstybė iš Rytų Europos, pakviesta pristatyti sveikatingumo turizmo vystymo pavyzdį pirmajame istorijoje Pasauliniame sveikatingumo turizmo kongrese, kuris  spalio 4-6 d. vyko Naujajame Delyje.

„Sveikatingumo turizmas pasaulyje sugeneruoja 439 mlrd. dolerių bei sukuria 12 mln. darbo vietų. Sveikatingumo turistas išleidžia apie 250 dolerių, t.y. net 65 proc. daugiau nei vidutinis turistas. Be to, prognozuojama, kad sveikatingumo turizmo augimas Europoje per artimiausius 5 metus sieks 35 proc. Dėl šio ekonominio potencialo buvo nutarta pirmą kartą organizuoti kongresą, skirtą konkrečiai sveikatingumo turizmui, su tikslu apsvarstyti efektyviausias galimas šios turizmo srities vystymo strategijas, sveikatingumo turistų pritraukimo metodus“, - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Pasak jos, Lietuvoje sveikatingumo turistai (vietiniai ir užsienio) sudaro apie 10 proc. visų turistų, jų vidutinės vienos dienos išlaidos siekia 350 Lt. Pasaulio sveikatingumo lyderius, susirinkusius į kongresą, nustebino išgirsta informacija apie Lietuvos kurortą Druskininkus, įveikusius sezoniškumo problemą, sparti Birštono plėtra, išlaikytos kelių šimtų metų mineralinių kurortų tradicijos.

 

Buvusio Pasaulio kelionių ir turizmo tarybos prezidento ir vieno iš pagrindinių kongreso pranešėjų Jean Claude Baumgarten teigimu, sveikatingumo turizmas performuoja tradicinį turizmą – prie to itin prisideda ir XXI a. būdingas chroniškų ligų plitimas, šiuolaikinio gyvenimo tempo sukeliamas stresas: „Milijonai turistų kasmet keliaudami jau ieško ne tik pramogų, bet ir galimybių pagerinti savo fizinę, emocinę, dvasinę sveikatą. Sveikatingumo turizmo industrijos dalyviai turi ne tik aktyviai vykdyti teikiamų paslaugų sklaidą, bet ir prisiimti atsakomybę už didelę socialinę ir ekonominę šios turizmo srities reikšmę“.  Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.