Print »  

Pirmаjį ketvirtį vietiniai turistai po Lietuvа keliavo daugiau

2007-07-04 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Per pirmаjį šių metų ketvirtį vietinių turistų skaičius išaugo beveik 30 proc. Tokie duomenys leidžia prognozuoti 2007-uosius būsiant aktyviais turizmo metais.

Per pirmаjį šių metų ketvirtį vietinių turistų skaičius išaugo beveik 30 proc. Tokie duomenys leidžia prognozuoti 2007-uosius būsiant aktyviais turizmo metais.

Kaip pranešė Statistikos departamentas, išankstiniais vietinio turizmo tyrimo duomenimis, per šių metų tris mėnesius po šalį keliavo 27,8 procento daugiau vietinių turistų su viena ir daugiau nakvynių nei per tа patį 2006 m. laikotarpį (2007 m. I ketv. – 511,8 tūkst., 2006 m. – 400,2 tūkst.). Vietinių turistų kelionių su viena ir daugiau nakvynių per 2007 m. sausio–kovo mėn., palyginti su 2006 m. tuo pačiu laikotarpiu, padaugėjo 24 procentais. Vietinių turistų kelionės su viena ir daugiau nakvynių sudarė 553,2 tūkst. (2005 m. – 446,1 tūkst.).

„Džiaugiamės, kad vis daugėja lietuvių turistų, keliaujančių po mūsų šalį, - sako Alvitis Lukoševičius, Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktorius. – Mėgstantys keliauti renkasi ir aktyvų turizmа, ir ramų poilsį gamtos prieglobstyje, ir pažintines keliones po gimtаjį kraštа. Siekdamas dar labiau paskatinti vietinį turizmа ir keliones po šalis kaimynes Turizmo departamentas šiais metais inicijavo naujа projektа „Baltijos šalių maratonas“ kurio tikslas – aplankyti kaip galima daugiau turizmo objektų, geriau pažinti šalį ir kovoti dėl prizų“.

Statistikos departamento duomenimis, dauguma turistų savo keliones po Lietuvа vertino labai gerai ir gerai (96 proc.), patenkinamai jas vertino tik 3, labai blogai – 1 procentas. Iš to galima daryti išvadа, kad Lietuvoje gerėja turizmo infrastruktūra ir sаlygos turistams.

2007 m. sausio–kovo mėn. vienam turistui vidutiniškai teko 1,1 kelionės Lietuvoje, viena kelionė truko 2,1 nakvynės. Vienos kelionės metu turistas išleido vidutiniškai 125 litus. Daugiausia pinigų turistai išleido vykdami į kelionę apsipirkti – 510, kitais tikslais – 249, atostogų ir poilsio – 241, sveikatingumo tikslais – 172 litus, verslo ir profesiniais interesais – 165, lankyti draugų ir giminių – 77, lankyti savo sodo ar sodybos – 48 litus. Apklausos duomenimis, su nakvyne keliavo daugiau moterų (54 proc.) negu vyrų (46 proc.).

Dauguma vietinių turistų nurodė pagrindinį kelionės tikslа: draugų ir giminių lankymą 59 procentai, atostogas ir poilsį – 16, verslo ir profesinius interesus – 13 procentų, sveikatingumo, savo sodo ar sodybos lankymа ir kitus tikslus – po 4 procentus.

Kelionės metu 61 procentas vietinių turistų apsistojo pas gimines ir draugus, 24 – viešbučiuose ar poilsio namuose, 6 – kitur, 5 – sveikatinimo įstaigose, 4 procentai – savo sodo namelyje ar sodyboje.

Keliaujant populiariausias transportas buvo lengvasis automobilis – juo keliavo 78 procentai turistų, autobusas – 20, traukinys – 2 procentai.

Remiantis respondentų atsakymais, daugiausia vietinių turistų vyko į Vilniaus ir Kauno apskritis – po 21 procentа, į šiaulių apskritį – 13, Alytaus – 10, Klaipėdos – 9, Utenos – 7, Panevėžio – 8, Marijampolės ir Tauragės – po 4, Telšių – 3 procentai.

 

Lidija Bajarūnienė, Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos

2108724, 860433337, l.bajaruniene@tourism.ltValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.