Print »  

Pirmąkart parodoje - tarpukario Kauno art deco stiliaus baldai ir interjeras

2015-10-05

Kauno įgulos Karininkų Ramovėje atidaryta paroda „Art Deco Kaune 1919 – 1940. Namų jausmas“, skirta išimtinai tarpukario laikotarpio laikinosios sostinės baldininkystės ir interjero dizaino darbams. Dauguma parodos eksponatų rodoma pirmą kartą.

Ekspoziciją „Art Deco Kaune 1919 – 1940. Namų jausmas“ galima pamatyti Karininkų ramovės (A. Mickevičiaus g. 19) II aukšte esančioje Kunigaikščių menėje. Šioje ir kitose ramovės patalpose paroda veiks darbo dienomis nuo 11 - 19 val. iki Šv. Kalėdų.

 

Parodoje, kuri yra sudėtinė ramovėje rengiamo festivalio „Perspektyva Retro“ dalis, eksponuojami Kaune kūrusių baldų meistrų „art deco“ stiliaus svetainės komplektai, o taip pat – atskiri baldai, šviestuvai, laikrodžiai, veidrodžiai ir kitos to meto interjero detalės.

 

„Art Deco Kaune 1919 – 1940. Namų jausmas“ sukoncentruoti meno kūriniai ir daiktai gimė tuo pat metu, kaip ir Kauno modernizmo mokyklos autorių suprojektuotas Karininkų ramovės pastatas (architektas Stasys Kudokas, skulptorius Bronius Pundzius).

 

Ramovės interjerui baldus sukūrė dailininkas grafikas Gerardas Bagdonavičius ir žymiausias Lietuvos baldininkas, art deco korifėjaus E.Ž. Ruhlmanno pasekėjas Jonas Prapuolenis.

 

Lietuvos baldų meistrai buvo gerai įvaldę tobuliausias to meto baldininkystėje intarsijos ir marketri technikas, iš vietos skroblo ar ąžuolo pagamintus baldus dengė riešutmedžio, raudonmedžio lukšto puošyba.

 

„Lietuvoje pagamintų art deco stiliaus baldų nėra išlikę daug, tad norėjome lankytojams parodyti geriau mažiau, bet įspūdingesnių eksponatų. Be abejo, dėmesio centre – Jono Prapuolenio art deco laikotarpio darbai. Atskleidžiamas ir unikalus Kaunui modernizmui art deco stiliaus įtakų persipynimas su tautinio stiliaus motyvais“, - sako parodos „Art Deco Kaune 1919 – 1940. Namų jausmas“ iniciatorius ir kuratorius Dainius Lanauskas.

 

Parodos visumą papildo modernūs kauniečio dailininko Deivio Slavinsko paveikslai bei unikalūs XX amžiaus kilimai iš Lauros Bohne kolekcijos.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.