Print »  

Po Lietuvą keliaujanti stumbrytė Plukė tapo išmani

2017-02-03

„Stumbrytė Plukė praleido nuostabias atostogas Lietuvoje. Ji viešėjo Lietuvos miestuose, skrido oro balionu, lankėsi muziejuose ir net plaukė laivu. Keliaudama ji ne pavargo, o puikiausiai pailsėjo, susirado draugų ir daug visko sužinojo. Prisijunk prie šios puikios draugijos ir tu! Krauk lagaminą, pasiimk gerą nuotaiką ir kartu su tėvais praleisk savo atostogas Lietuvoje!“. Taip raginami mažieji keliautojai atnaujintoje Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) užsakymu išleistoje knygelėje „Stumbrytės Plukės atostogos Lietuvoje“.  

O kad po mūsų šalį keliauti mėgstantis personažas būtų vaikams patrauklesnis, papildomai sukurta mobili aplikacija, skirta pagyvinti knygoje pateikiamą informaciją, atvaizduojant trimačius animuotus knygos veikėjus bei istorinius ir geografinius objektus papildytoje realybėje.

„Šiuolaikiniai mažieji turistai yra labai žingeidūs ir, turime pripažinti, technologiškai išprusę. Net kai turizmo parodoje pristatinėjome virtualios realybės filmus, vaikai buvo tie, kurie aktyviausiai troško išbandyti „Google“ akinius. Tad ir stumbrytė Plukė tapo išmani, kad vaikams jos kvietimas keliauti po Lietuvą ir ją pažinti būtų kuo patrauklesnis. Susidomėję tam tikromis vietomis mažieji keliautojai galbūt įkalbins po mūsų šalį pakeliauti ir tėvelius“, - atnaujintą leidinį pristato VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė. 

Mobilią aplikaciją „Stumbrytė Plukė“ galima nemokamai atsisiųsti iš Apple App Store ir Google Play parduotuvių ir paleisti per išmanųjį telefoną ar planšetę.Nukreipus įrenginį į knygos puslapiuose esantį telefono ženkliuką, knygelės personažai „atgyja“ – ima judėti, kalbėti.

Leidinio puslapiuose gausu užduotėlių, patarimų, kaip pasiruošti kelionei, testų, įdomios informacijos apie lankytinas vietas.

Knygelė 7-10 m. amžiaus vaikams „Stumbrytės Plukės atostogos Lietuvoje“ nebus pardavinėjama. Ji nemokamai platinama lietuvių bendruomenėms užsienio šalyse, dovanojama mažiesiems keliautojams turizmo parodų bei renginių metu.

Knygelės autorė – Danguolė Kandrotienė, dailininkė – Jurgita Rancevienė. Knygelę VTD užsakymu išleido leidykla „Debesų ganyklos“, virtualią versiją programavo UAB „Sneakybox“. Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.