Print »  

Po Lietuvą keliaujantys M. Starkus ir V. Radzevičius apsilankė pilyje, kurioje vaidenasi

2018-03-16

 Šį šeštadienį TV3 laidos „Aplink Lietuvą“ vedėjai lankysis Tauragės apskrityje. Pirmoji stotelė, į kurią užsuks Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, bus Panemunės regioninis parkas. Garsiausi Lietuvos keliautojai apsilankys Raudonės pilyje, kurioje veikia ir mokykla. „Net užsienyje nesu girdėjęs, kad taip būtų“, – stebėsis V. Radzevičius.

  Mokyklos mokytoja su užsukusiais svečiais pasidalino ir Raudonės mokyklos legenda. Pasak pedagogės, šioje pilyje kartais vaidenasi, pačios atsidaro durys, žmonės girdi kažką dainuojant graudžias dainas. Užlipus į Raudonės bokštą, atsiveria nuostabaus grožio vaizdas. Matosi Nemunas, pakrantė, miškai, spalvos...
 „Panemunės kelias turbūt daugeliui Lietuvoje keliaujančių žmonių yra puikiai pažįstamas. Nuostabi vieta“, – sakys M. Starkus. „Vaizdelis, vertas milijono. Kai sužinai visas legendas, ši pilis negali nežavėti“, – sakė V. Radzevičius. 
„Pilys yra dėkingos legendoms. Žmonės labai joms imlūs ir tiki tuo. Prie pilies yra parkas ir, pasak legendos, tame parke pietavo Gediminas, kuris pavalgęs išjojo į Veliuoną“, – vieną iš legendų pasakos M. Starkus. Tai buvo paskutiniai LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino pietūs. Prie Veliuonos jis žuvo.  
 „Aplink Lietuvą“ vedėjai nepraleis progos paragauti ir keptų žiobrių. Šios žuvies skonis pradžiugino keliautojus – ant vytelių kepti žiobriai buvo suvalgyti įtrynus sviestu. „Pusryčiai buvo tobuli“, – sakys V. Radzevičius.
  Istorijos mokslų daktarė Neringa Dambrauskaitė lauks keliautojų ant Palemono kalno, Gedimino kapo kalno. „Kiekvienas piliakalnis Lietuvoje yra mūsų istorija. Ir kai atsiduri ant piliakalnio ir jei dar yra išlikę istorinių apie tą piliakalnį, tai yra įdomu. Visada bandau įsivaizduoti, kaip atrodė pilys ant piliakalnių, kaip žmonės gyveno, ką jie valgė, ką veikdavo per dieną, ką dirbdavo, kaip bendraudavo. Tai istorinės smulkmenos, kurios padeda suprasti mūsų protėvių gyvenimą“, – kalbės V. Radzevičius. Istorikė N. Damdrauskaitė nepraleis progos žiūrovams priminti ir Panemunės pilies istorijos, o kelionę vainikuos pagal autentišką receptą pagamintą putpelė.

 

Laida „Aplink Lietuvą“ šeštadieniais, 10 val., per TV3!

 

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

 

 Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.