Print »  

Po Lietuvos turizmo pristatymo Ciūricho oro uoste: Lietuva turistams iš kalnų šalies yra dar neatrastas lygumų kraštas

2013-04-11

„Didžiausiu traukos objektu šveicarų turistams yra Lietuvos gamta, mažas gyventojų tankumas, UNESCO saugomi objektai, pajūris, lygumos. Žinoma, jiems smagų juoką sukelia aukščiausia Lietuvos viršukalnė, tačiau lygumų kraštovaizdis yra tai, ko jie neturi“, - tvirtina Valstybinio turizmo departamento Tikslinių rinkų skyriaus vyr. specialistė Rasa Matulevičienė, šiа savaitę pristačiusi Lietuvos turizmo galimybes specialiame „Air Baltics“ renginyje Ciūricho oro uoste šveicarijos turizmo verslui ir žiniasklaidai.

Pasak jos, renginyje dalyvavę kelionių agentūros „Kira Reisen“ atstovai, organizuodami keliones po Baltijos šalis šveicarų turistams siūlo, kad pažintį su Rytų Europa geriausia yra pradėti būtent nuo Lietuvos, nes ji – labiausiai vakarietiška. Jų teigimu, šveicarai yra „VIP turistai“, orientuojasi į individualias keliones, miestų turizmą.

Turistus iš Šveicarijos Lietuvoje galima sudominti šveicarišku paveldu, pavyzdžiui, Šveicarijos italų suprojektuotomis barokinėmis bažnyčiomis, šveicarų mokslininko, ELTA įkūrėjo Lietuvoje Juozo Ereto veikla, arba intriguojančiu faktu apie Šveicarijos kaimą Jonavos rajone. Taip pat šveicarai neabejingi žydų paveldui, Lietuvoje kuriamam Gintaro keliui, nacionalinei Lietuvos virtuvei. Renginyje dalyvavę kelios dešimtys dalyvių ypač sukluso ir išgirdę apie Užupį bei joje esančią Konstituciją vokiečių kalba.

Specialiame „Air Baltics“ renginyje – turistinių destinacijų pristatyme dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Šveicarijoje Jonas Rudalevičius, Ciūricho oro uosto vadovai. Jie suinteresuoti nuo šiol aktyviau siūlyti Lietuvą kaip patrauklią turistinę kryptį Šveicarijos keliautojams.

2012 m. Lietuvа aplankė apie 5,8 tūkst. turistų iš Šveicarijos.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.