Print »  

Prancūzų žurnalistai kuria filmа apie Vilniaus senamiestį

2008-05-19 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Prancūzų dokumentinių filmų kūrėjų grupė savaitgalį (gegužės 17-18 dienomis) Lietuvoje rengė reportažа apie istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldа. Prancūzijos TV kompanija „GEDEON Programmes“, kuri specializuojasi kurdama dokumentinius filmus, įgyvendina tarptautinį projektą kuria dokumentinių filmų ciklа „Gražiausios pasaulio paveldo vietovės“, remiamа UNESCO organizacijos.

 Pasaulyje priskaičiuojama 830 kultūrinio paveldo objektų. Visus juos apkeliauti gana sudėtinga, todėl prancūzų televizija ryžosi  padėti virtualiai aplankyti šiuos neįkainojamus žmonijos kultūros lobynus.  Buvo atrinkti įspūdingiausi UNESCO paveldo objektai, kurie vienaip ar kitaip įtakojo šalies istorijа. į šių objektų sаrašа pateko ir Vilniaus senamiestis.

 Filmavimo programai pasirinkti šie objektai: Gedimino pilies bokštas, Vilniaus Arkikatedra, šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Šv. Onos bažnyčia, Vilniaus universitetas ir Šv. Jonų bažnyčia, Aušros vartai, Prezidentūra, Rotušė, Arsenalas, kitos bažnyčios, senamiesčio gatvelės ir svarbesni pastatai.

 Prancūzijos TV kompanija „GEDEON“ planuoja sukurti 36 trumpametražius filmus apie kiekvienа šalį atskirai ir 4 (52 min) dokumentinius filmus pagal keturias geografines zonas. šie filmai bus rodomi ne tik gerai žinomais  Prancūzijos TV kanalais - „ France 5“, „Histoire“, „TV5 Monde“, bet ir transliuojami Kanadoje, Skandinavijos šalyse, Rusijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Ispanijoje.  Vyksta derybos dėl filmų transliavimo Lotynų Amerikoje, Artimųjų Rytų šalyse bei Šiaurės Amerikoje.

 „Prancūzai labai pasitiki savo masinės informacijos priemonėmis: kultūros, istorijos, geografijos temomis rodantys televizijos kanalai žiūrovus skaičiuoja milijonais. Tai akivaizdu Lietuvos turizmo informacijos centro (TIC) darbe,“- sako Lietuvos TIC Paryžiuje direktorė Inga Januitytė – Lanchas. –„Vos tik pasirodžius naujai laidai, kur minima Lietuva ar Baltijos šalys, iškart padaugėja lankytojų, telefono skambučių, elektroninių laiškų.“ Reikia pastebėti, kad prancūzai ypač domisi Lietuvos kultūros paveldu ir tradicijomis. 

 

Rūta Dirsienė,

Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos atstovė spaudai

2108724                         

 

Daugiau informacijos:

Inga Januitytė – Lanchas, TIC Paryžiuje direktorė   

+ 33 1 46 22 53 84Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.