Print »  

Rekordinėje turizmo parodoje „Adventur“ nustatyta, koks yra Lietuvos skonis

2017-01-23

Vakar Vilniuje, Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ baigėsi 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Tris dienas parodos organizatoriai keliautojus kvietė ragauti pasaulio ir Lietuvos. Nauji maršrutai, nuolaidos, turizmo verslo forumas, Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai, Geografijos žinių konkursas, Lietuvos miestų ir miestelių prisistatymai, Ilgasis keliautojų savaitgalis, susitikimai su garsiais žmonėmis ir turizmo verslo kolegomis, - „Litexpo“ ūžė nuo dalyvių ir lankytojų gausybės.   

„Tradicija tapusi „Adventur“ kelionių paroda šiais metais ir vėl skaičiuoja rekordinį dalyvių skaičių, - sako „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė. - Trijose parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse parodai buvo skirtas 12929 kvadratinių metrų plotas – net 5 procentais daugiau nei pernai. Parodoje prisistatė 300 dalyvių ir tai yra 30 procentų daugiau nei 2016-aisiais“.

Gastronominė kelionė po Lietuvos miestus ir miestelius bei užsienio šalis į kelionių parodą šiais priviliojo 29631 lankytoją. Šiais metais jų buvo net 19,54 proc. daugiau nei pernai. 27 proc. jų apsilankė parodoje norėdami įsigyti kelionę pigiau, 32 proc. domėjosi poilsiu ir atostogomis Lietuvoje, 36 proc. – poilsiu ir atostogomis užsienyje, dar 9 proc. pastebėjo, kad įdomiausi parodoje jiems pasirodė lietuviško turizmo atradimai. Taip pat – galimybė paragauti ir įsigyti tautinio kulinarinio paveldo produktų bei patiekalų.  

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos parodoje šiais metais keliautojus ne tik vaišino patiekalais, kuriuos gamino žymūs kulinarijos entuziastai – Alfas Ivanauskas, Beata Nicholson, Vytaras Radzevičius ir Gidonas Šapiro, bet ir rinko Lietuvos skonį ragindami dalyvauti apklausoje.

Daugiausia, apie 50 proc., balsavusiųjų įsitikinę, kad Lietuvos skonis yra kaip medaus, 15 proc. mano, kad kaip juodos duonos, dar 15 proc. – kaip cepelinų. Nemažai balsų surinko ir varškės sūrio bei šaltibarščių skonis. Dešimtys balsus atidavė už kastinį, čiobrelių ar kitų vaistažolių arbatas, grybus ar ... pušų spyglių skonį bei jūros skonį. Sulaukta įdomių atsakymų:  Lietuva yra miško uogų, antaninių obuolių skonio, mėlynių su pienu, stintos, aguonpienio, sulos, pienių vyno ar mineralinio vandens skonio. Labiausiai įsiminusi nuomonė: „Lietuva yra saldi kaip medus, kvapni kaip kmynai ir aštri kaip svarainiai“

„Adventur“ parodoje buvo pristatytos 28 šalys – Baltarusija, Bulgarija, Estija, Čekija, Danija, Graikija, Gruzija, Jordanija, Italija, Indonezija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Omanas, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Rusiją, Seišelių salos, Singapūras, Slovakija, Suomija, Švedija, Tailandas, Turkija, Vietnamas, Ukraina.

Savo gražiausią Lietuvą parodoje pristatė net 50 šalies miestų ir rajonų – Alytus, Anykščiai, Birštonas, Biržai, Druskininkai, Ignalina, Jonava, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kauno miestas ir Kauno rajonas, Kėdainiai, Klaipėda, Kretinga, Kupiškis, Lazdijai, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Nida, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Prienai, Radviliškis, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rusnė, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šiauliai, Šilalės rajonas, Šilutė, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Trakai, Ukmergė, Utena, Varėna, Vilkaviškis, Vilnius, Vilniaus rajonas, Zarasai, Žemaitija.

 „Adventur“ – sparčiausiai auganti tarptautinė paroda, kurią kartu su Turizmo departamentu prie Lietuvos ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos turizmo rūmais rengia kongresų ir parodų centras „Litexpo“. Per penkerius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 91 proc., lankytojų padaugėjo net 52 proc., o parodoje dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.  Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.