Print »  

Sostinės stoties rajonui - festivalio Vilnius Street Art meno injekcija

2015-08-05

Rugpjūčio 19 d. prasidedantis trečiasis festivalis „Vilnius Street Art” persikels pagyvinti įvairialypio Stoties rajono. Šeši garsūs gatvės menininkai stoties rajone darbuosis pusantro mėnesio, suteikdami sostinės sienoms ir erdvėms naujo „kvėpavimo” ir pratęsdami festivalio veiklą trečius metus iš eilės. Į gatvės meno festivalį „Vilnius Street Art” atvykę menininkai anksčiau papuošė buvusį Lietuvos kino teatrą, Profsąjungų rūmus, polikliniką Jasinskio gatvėje, Lukiškių kalėjimą, Liubarto tiltą ir kitas erdves.

„Šiais metais festivalyje dalyvaus net šeši labai garsūs menininkai iš Lietuvos ir užsienio, kurie atvyks Stoties rajonui padovanoti savo kūrinių ir taip prisidėti prie rajono gyvenimo ir jau esančių iniciatyvų jį keisti. Organizatoriai menininkams temos neuždavė ir šįkart. Nepaisant to, kad menininkai kurs Stoties rajone, jų neprašoma atsižvelgti į socialinę problematiką. Tikimasi, kad profesionalūs menininkų kūriniai savitai prakalbins rajono erdves ir suteiks joms naujų prasmių”, – teigia festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė.

 

Pasak organizatorės, festivalis neturi primestos temos. „Manome, kad gatvės menas būtent ir pasižymi atida aplinkai, kontekstualumu, „įsirašo” į urbanistinį miesto audinį, jį papildo. Todėl lokacijų atranka yra viena pagrindinių kuratorinių užduočių. Padėjus ruoštis festivaliui lokacijos intuityviai ėmė dėliotis aplink geležinkelį, Stotį. Patraukė tranzitinės erdvės, jų neapibrėžtumas. Čia nenusakomas nei laikas, nei vieta, per čia atvykstama ir išvykstama, tačiau tuo pačiu čia ir pastoviai gyvenama.”

 

Nepaisant kontraversiškai vertinamos kaimynystės, rajone jau kurį laiką kuriasi vis daugiau naujų gyventojų – Senamiestis visai netoli, nekilnojamo turto kainos čia žymiai mažesnės, pats rajonas dar „gyvas”, nenuspėjamas ir bohemiškas, kaip anksčiau buvo Užupis.

 

Greta pagrindinių menininkų piešinių ant sienų festivalio „Vilnius Street Art” programą šiemet papildys diskusijų ciklas bei fotografijos parodos. Festivalio organizatoriai, savo namais pavertę vieną iš rajono įžymių pastatų – „Kablį” – pasidalins savo įspūdžiais tyrinėjant Stoties gastronominę pasiūlą bei kvies išragauti aplinkinių užeigų ir restoranų valgiaraščius.

 

Festivalio atidarymas – rugpjūčio 19 d. Diskusijų ir parodų programą organizatoriai žada paskelbti rugpjūčio 12 d., o festivalyje dalyvaujančių kviestinių gatvės menininkų vardus atskleisti rugpjūčio 19 d.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.